Nowa ustawa z 15 września o solariach

Paragrafy i przepisy w branży solaryjnej

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Nowa ustawa z 15 września o solariach

Postprzez katipl w Czw Lut 22, 2018 3:52 pm

Witam serdecznie. Jestem właścicielką salonów solarium. Taki ważny w ostatnim czasie temat dla naszej branży a tu na forum zupełna cisza. Mam nadzieję że zacznę temat. Chyba każdy właściciel już zapoznał się z ustawą i jej nakazami. Jednak jak sporo aktów prawnych również i w tym jest sporo niejasności. Oczywiście zakaz udostępniania usługi osobom poniżej 18 roku życia oraz tabliczka informacyjna według wzoru- to jasna sprawa. Chodzi oczywiście o kwestię promocji i reklamy. Radio, telewizja, plakaty itp. co jest wymienione - to również daje zrozumiały przekaz. Zastanawiam się jak Państwo podchodzicie np. do kwestii karnetów oraz kart stałego klienta - ponieważ te chyba funkcjonują w większości salonów. Słyszy się różne opinie. Czyli radykalnie wszystko jest zakazane, bądź - i to jest podparte opinią prawników, można nadal stosować w salonach, byle by nie świadczyć usług opalania poniżej cen "normalnie stosowanych"- czyli rynkowych. I tak zastanawia mnie taki fakt. Cena regularna za min opalania to u mnie 1,60 zl, ale karnet na 100 min kosztuje 130 zl (czyli min w karnecie 1,30 zl) wedlug mnie jest to nadal cena rynkowa, i nie sądzę żebym ją zaniżała, bo jest wiele salonów, które opalają po 1,30 zl/min. Podobnie z kartami stalego klienta. Powiedzmy że 10 opalanie bylo gratis, ale średnia cena za minutę łącznie z tym gratisowym opalaniem wyjdzie powiedzmy kolo 1,30 zl/min - podobna sytuacja, tylko nie można nazwać tego gratisem lub bezplatnym opalaniem.
Kolejna sprawa tyczy sie stron internetowych oraz Facebooka. Nie może zawierać treści zachęcających do korzystania z solarium. Ok, ale chyba jakieś informację może- tylko na co można sobie pozwolić. Założyłam do urządzeń lampy hybrydowe/ czerwone efekt kolagen- cz mogę o tym poinformować na Fb?
Cholera ale nam zrobili pod górkę.Bez żadnych akcji promocyjnych czy chociażby informacyjnych, jak funkcjonować w biznesie?
Podzielcie się Państwo swoimi spostrzeżeniami, uważam że to bardzo istotny temat. Może ktoś ma nowe informacje, czy nawet interpretacje prawnicze. Czekamy...
katipl

Dołączenie: Pią Sty 12, 2018 3:49 pm

Powróć do Prawo i przepisy dla salonów solaryjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość