ile razy isc zeby sie opalic?

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

ile razy isc zeby sie opalic?

Postprzez Emilka w Śro Lut 01, 2006 2:45 pm

11 lutego mam studniowke. w zwiazku z tym postanowilam isc na solarium ale nie wiem ile powinnam razy isc zeby ladnie sie opalic. na sloncu dosc latwo sie opalam, zawsze na brazowo, nigdy sie nie poparzylam mimo to ze potrafie lezec caly dzien na sloncu plackiem. planuje isc 3 x 8 minut i stosowac balsam prtzspieszajacy opalanie specjalny do solarium firmy Eveline. to wystarczy?
Emilka

Postprzez Gość w Pon Lut 20, 2006 1:19 pm

Nowakowa?
Gość

Postprzez Asiunia w Śro Maj 10, 2006 10:57 pm

Chyba nie wystarczy bo 3 x 8 minut to trochę za mało aby wytworzyć i przebarwić pigment w skórze. Ja bym powiedziała 1x6, 3x8, 1x10 minut to jest dawka OK, przynajmniej dla mnie ale nie na białasa. Jak idę pierwszy raz w roku lub po dłuższej przerwie to opalam się 3 razy po 6-7 minut i to zależy jakie mają lampy. Unikam nowych, bo one jarają a nie opalają. Mi szkoda skóry.
Asiunia

Postprzez Gość w Nie Cze 04, 2006 6:17 pm

zalezy od lozka ale po 3*10 mimut napewno beda juz efekty, ja bylam 3 razy po 8 minut i juz widac efekty
Gość

Postprzez Wirtualny w Wto Paź 31, 2006 8:53 am

Ja musiałem iść 6 razy aby coś zobaczyć, ale to sprawa indywidualna. Jedni opalają sie szybciej a drudzu wolniej. Może ci so opalają cie wolniej mają lepsze efekty, jak sobie tak powiem to mi lepiej.
Wirtualny

Dołączenie: Wto Wrz 12, 2006 10:25 pm
Miejscowość: Gdynia

Postprzez mysiaanga w Wto Lis 28, 2006 11:07 pm

Wirtualny napisał(a):Ja musiałem iść 6 razy aby coś zobaczyć, ale to sprawa indywidualna. Jedni opalają sie szybciej a drudzu wolniej. Może ci so opalają cie wolniej mają lepsze efekty, jak sobie tak powiem to mi lepiej.

Bezpieczne dawki opalania to te do 5 min.Warto o tym pamietać ! Tym bardziej jeżeli nie znamy dawki opalania aby sie nie popażyc.

opalenizny nie powinno sie czuc. Jeżeli czujesz opalenizne opalałaś/łeś sie za długo. Skóra jeszcze nie jest gotowa na taka dawke
mysiaanga

Dołączenie: Sob Lis 25, 2006 1:49 am
Miejscowość: Bydgoszcz

Re:

Postprzez Orange Point w Pon Maj 11, 2009 9:55 pm

mysiaanga napisał(a):
Wirtualny napisał(a):Ja musiałem iść 6 razy aby coś zobaczyć, ale to sprawa indywidualna. Jedni opalają sie szybciej a drudzu wolniej. Może ci so opalają cie wolniej mają lepsze efekty, jak sobie tak powiem to mi lepiej.

Bezpieczne dawki opalania to te do 5 min.Warto o tym pamietać ! Tym bardziej jeżeli nie znamy dawki opalania aby sie nie popażyc.

opalenizny nie powinno sie czuc. Jeżeli czujesz opalenizne opalałaś/łeś sie za długo. Skóra jeszcze nie jest gotowa na taka dawke

Trudno mi stwierdzic skad wiadomo ze te bezpieczne czasy opalania to te do 5 min?
Wszystko tu zalezy od lampy jej mocy wsp UVA i UVB stanu zuzycia lampy a nawet tego czy wchodzimy opalac sie bezposrednio po kims czy jako pierwszy klient danego dnia.
Z pomoca aby odpowiedziec na pytanie jaki czas jest bezpieczny przychodzi nam urzadzenie SKINControl jest to sproa inwestycja swiadczaca jednak o naszym profesjonaliznie oraz dbaniu o klienta.
Orange Point
Tanning and Nail Studio
Killorglin
Orange Point

Dołączenie: Czw Maj 07, 2009 5:00 pm

Re: ile razy isc zeby sie opalic?

Postprzez kw99 w Pon Sie 31, 2009 7:36 am

W dużej mierze zależy to od ciebie. Czyli stanu twojej skóry. Genetycznie od ilości pigmentu. Tak czy inaczej proponuje na uzyskanie podstawowej opalenizny przeznaczyć 60min np 7 + 7 + 8 + 8 + 10 + 10. Taki plam można zastosować biorąc pod uwagę ze jest lato, większość ludzi już ma jakiś podkład. Lampy opalają a nie parzą i klient nie jest biały jak ściana. 8)
kw99

Dołączenie: Wto Sie 25, 2009 4:59 pm

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość