Dlaczego w solarim jest tak gorąco albo zimno?

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Dlaczego w solarim jest tak gorąco albo zimno?

Postprzez KASIORA w Wto Lis 28, 2006 7:36 pm

Chodzę od kilku lat na salorkę i nigdy nie mam tam odpowiedniej temperatury. W lecie zawsze za gorąco, w zimie albo zimno albo upał. Nigdy nie ma tak w sam raz? W dzisiejszych czasach wszystkie firmy maja jakoś lepiej a w solarium trzeba się zawsze spocić. Ja nie lubie w zimie tam chodzić bo po solarium często jestem po prostu chora.
KASIORA

Dołączenie: Wto Paź 31, 2006 9:31 am
Miejscowość: Ruda Sl.

Postprzez mysiaanga w Czw Lis 30, 2006 2:42 pm

Wszystkim sie nie dogodzi. Niektórym przeszkadza gorączka. Chłodno może byc za sprawa nadmuchów powietrza. Może wyłącz w kabinie nadmuch
mysiaanga

Dołączenie: Sob Lis 25, 2006 1:49 am
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez admin w Czw Lis 30, 2006 7:25 pm

Większość salonów krajowych ma problem z wentylacją. Nie ma w Polsce wyspecjalizowanych firm znających się na rzeczy tak trudnej jaką jest wentylacja i klimatyzacja salonu solarium. Do tego sami właściciele kupujący urządzania po 10.000 złotych i mniej na allegro nie mają nawet zamiaru inwestować 40.000 zł w porządny i funkcjonujący system wentylacji. Dlatego klient musi cierpieć i nie ma na to rady. Ten kto szuka komfortu musi wybrać nowoczesny profesjonalny salon solarium w którym zawsze panuje przyjazna rozebraniu się do naga temperatura w granicach 25 stopni. W upalne dni powinna ona wynosić około 8 stopni mniej aniżeli na dworze. W zimie na początki dnia najmniej 21. Są pewne zasady ale większość ich nie przestrzega bo kosztują. Ludzie wolą zaproponować opalanie po 50 groszy i wytłumaczyć klientom że tanio nie znaczy komfortowa. Ja jednak wiem, że tanio może oznaczać również mało efektywnie i zarazem niebezpiecznie. Jeśli w solarium jest za zimno a urządzenia nie posiadają odpowiednich układów automatycznej wentylacji efektywność opalania może spaść o 30%. Czyli płacimy 10 złotych a opalmy się za 7 zł. Jeśli jest za gorąco jest podobnie przegrzewająca się lampa traci swoją efektywność i szybciej się ogólnie wypala. Aby prowadzić profesjonalny salon nie wystarczy kupić urządzenia podłączyć je do kontaktu i liczyć pieniądze za przyciskanie guzików. Szkoda że tak mało klientów o tym wie, może wtedy wybierali by te trochę droższe solaria i zyskiwali na tym trwałą, efektowną i nabytą w bezpieczny sposób opalenizną.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość