Co zrobić jeśli mnie źle obsłużono!

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Co zrobić jeśli mnie źle obsłużono!

Postprzez Daria w Śro Maj 11, 2005 11:44 pm

Byłam w solarium i za pierwszym razem zapodano mi 12 minut. Po 3 godzinach nie mogłam ani siedzieć ani leżeć. To pewnie szkodliwe i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Co może klient w takim wypadku zrobić i do kogo się zwrócić z takim problemem. Nie jestem chyba osamotniona! Pomocy!
Daria

Postprzez LidkaK w Czw Maj 12, 2005 4:09 pm

Zrobic grande w salonie a potem napisac list do redakcji www.solarium.pl :D oni powinni pomagac bo chyba po to sa :D
moze zrobia ranking tych salonów które sa beznadziejne. to by sie przydalo :D
LidkaK

Postprzez Olka w Pią Maj 13, 2005 12:07 am

O włąśnie taki ranking by się nawet bardziej przydał niż ten co jest. Wtedy można przestrzegać innych przed takimi zbrodniarzami. Przepraszam za słowo ale z niczym innym mi to nie pasuje. Spalenie czyjeś skóry to zbronia. Mnie spalili dwa razy i się jak na razie wyleczyłam z solarium. W lecie chodzę czasami na plażę a najczęsciej opalam się przy pracy w ogródku. Solarium może w zimie jest fajne ale skąd mieć pewność że człowieka nie spalą.
Olka

Postprzez Sara w Pią Maj 13, 2005 8:50 pm

Błagam o takie zestawienie i jest nas troje wszystkie po złych przejściach w solarium. To nie jest łatwe znaleźć takie solarium co wie co robi. Albo i wie ale im zależy tylko na kasie.
Sara

Postprzez Janeczka W. w Sob Maj 14, 2005 2:52 am

Nie jesteś osamotniona Dario, mnie też spalili i to 15 minut na jakim stam mega urządzeniu. Byłam pierwszy raz a że mam trochę ciemniejszą karnację pani powiedziała że mi nic nie będzie a na mniej to szkoda wchodzić bo nic nie będzie widać. Spytałam na wszelki wypadek czy na pierwszy raz to nie bedzie zbyt długo - a pani na to że nie i że jak trochę popiecze to przynajmniej poczuję że to ich solarium to nie tylko grzeje ali i opala. Po przyczytaniu lekturu strony wiem że chyba nie mają pojęcia i powinni się znaleźć na takiej czarnej liście solarium. Proszę was zróbcie taką listę może wtedy się oduczą takich praktyk.
Janeczka W.

Postprzez Ania* w Sob Maj 14, 2005 7:30 pm

Co robić? Przede wszystkim zmienić solarium na takie z fachową obsługą :-)
Ania*

Postprzez admin w Pon Maj 16, 2005 12:39 pm

Napisanie listu do naszej redakcji faktycznie może okazać się przydatne. Otrzymujemy wiele takich listów już od kilku lat i wiem, że coś przynoszą. Pośredni wpływ na kształtowanie się profesjonalnej branży usługowej jest bardzo duży, bo właścicielom jest po prostu wstyd i ci, którzy uważnie śledzą naszą prasę fachową wiedzę, że nie chcieliby się tam znaleźć w rubryce UWAGA!. Ten sam fakt nawet bez wymieniania szczegółowych danych salonu już wystarczy, aby zacząć uważać na swoją własną usługę. W większości przypadków list taki pomaga również bezpośrednio poszkodowanemu, który otrzymuje po naszej interwencji bezpłatną usługę. Na koniec proszę piszcie tylko poważne listy. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników słonecznego wellness :D
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez Gość w Śro Maj 18, 2005 12:56 pm

Byłam w takim solarium , w którym wisiał certyfikat szkolenia , dotyczył bezpiecznego opalania fachowej obsługi czy jakoś tak, Pani pytała mnie o różne takie tam czy i kiedy ostatni raz się opalałam, czy biorę leki, czy występowały zaczerwienienia po opalaniu, przyłożyła jakieś urządzenie na nadgarstek do szyi i określiła ilę mogę się opalać i na jakim łóżku - mówię wam profesjonalizm na 100 a nawet 200% polecam
Gość

Postprzez gumis181 w Śro Maj 18, 2005 10:01 pm

noooo to naprawde super sprawa jak tak cie obsluzono :) ale nie pisze nic o tym solarium tzn gdzie jest itp :P :)
...Chłop antyk, a taki romantyk... :) :) :)....
gumis181

Dołączenie: Nie Maj 15, 2005 11:14 pm
Miejscowość: katowice...ruda Śląsla :)

Postprzez Iwona w Wto Cze 28, 2005 11:56 pm

Salony SUN-line w Opolu ( Pawilon Karo przy ulicy Niemodlińskiej oraz SKAUT na Sosnkowskiego) odpowiadają opisowi. Obsługa przeszkolona i urządzenia do pomiaru skóry w standardzie usługi. Polecam! Tam nikogo nie palą a opalenizna jest długotrwała i ma ładny kolor.
Iwona

Postprzez Pati w Sob Lip 09, 2005 7:55 pm

Co to znaczy SPALILI MNIE, ludzie czy wy nie macie za grosz zdrowego rozsądku, jesteście dziećmi które trzeba prowadzić za rączkę? Przecież każdy dorosły i w choć troche myślący człowiek wie że solarium to nie piaskownica w której można siedzieć godzinami. A czy ktoś daje wam wskazówki ile możecie wylegiwać się na plaży czy w grządkach? Nie, bo nikt was tam na siłę nie ciągnie tak jak i do solarium. A jak ktoś nie ma grama wyobraźni to niechże rozmawia z obsługą, niech zapyta a nie oczekuje że sami się domyślą. I tak większość wie lepiej, bo rzekomo zna swoją skórę i żadna tam obsługa nie będzie pouczać.
Pati

Dołączenie: Śro Cze 01, 2005 8:09 pm
Miejscowość: kraków

Postprzez dee w Pią Sie 12, 2005 10:09 pm

troche sie z Pati zgadzam,ale z drugiej strony osoby idące na solarium nie są swiadome działania konkretniej ilości minut w solarium i obsluga powinna myslec o ich bezpieczenstwie a nie wyciąganiu kasy.
Pracuje w solarium i ile nieraz musze sie "nakłócić" z klientką że 15 minut przy jej jasnej karnacji to niemal zbrodnia. ale nie wpuszczam i już. a potem i tak slysze ze mialam racje bo juz kilka minut niezle odczuła a co by było przy 15.
dee

Postprzez Gość w Śro Paź 26, 2005 10:55 pm

jasne!!!a ilu z tych "biednych spalonych " po prostu olało to co personel mówi?
Gość

Postprzez Gość w Pon Lut 20, 2006 1:23 pm

Olka napisał(a):O włąśnie taki ranking by się nawet bardziej przydał niż ten co jest. Wtedy można przestrzegać innych przed takimi zbrodniarzami. Przepraszam za słowo ale z niczym innym mi to nie pasuje. Spalenie czyjeś skóry to zbronia. Mnie spalili dwa razy i się jak na razie wyleczyłam z solarium. W lecie chodzę czasami na plażę a najczęsciej opalam się przy pracy w ogródku. Solarium może w zimie jest fajne ale skąd mieć pewność że człowieka nie spalą.

Olejarz?
Gość

Postprzez emi w Śro Cze 21, 2006 4:14 pm

Pati co ty za głupoty piszesz,to nie chodzmy wszyscy nigdy do solarium bo po co ,wynika z twojego tekstu że obsługe guzik obchodzi klient ,przychodzimy na własne ryzyko,ale ja pytam szczegółowo i chce odpowiedzi fachowej .A jak nie jest wstanie nic doradzic pani w solarium to niech idzie krowy paść bedzie bezpieczniej.
emi

Postprzez admin w Nie Cze 25, 2006 6:54 pm

Albo niech się zatrudni w salonie gdzie mają urządzenia SkinControl, wtedy nikogo nie pasli a do tego wszyscy będą zadowoleni z wyników opalania. Szybko, bezpiecznie, indywidualnie, efektywnie i trwale - czego więcej chcieć.
admin
Site Admin

Postprzez Pati w Pon Lip 17, 2006 6:59 pm

emi napisał(a):Pati co ty za głupoty piszesz,to nie chodzmy wszyscy nigdy do solarium bo po co ,wynika z twojego tekstu że obsługe guzik obchodzi klient ,przychodzimy na własne ryzyko,ale ja pytam szczegółowo i chce odpowiedzi fachowej .A jak nie jest wstanie nic doradzic pani w solarium to niech idzie krowy paść bedzie bezpieczniej.

Kiedy wchodzi nieprzytomna panienka do solarium i ani słowem nie wspomni o tym że jest w nim po raz pierwszy w sezonie czy jeszcze lepiej w życiu, to przepraszam ale Tak- wchodzi tam na własną odpowiedzialność, bo wystarczy obsłudze wspomnieć o tym fakcie i wtedy można coś konkternego takiej panience doradzić, bo nie wiem czy wiesz że każdy ma inną karnację i niektórzy nie korzystający z solarium wcale wyglądają jak inni po całej sesji, a obsługa wcale nie musi o tym wiedzieć ani nawet tego się domyślać.
Pati

Dołączenie: Śro Cze 01, 2005 8:09 pm
Miejscowość: kraków

Postprzez Gość w Pią Lip 21, 2006 11:56 am

Wcale nie musicie się palić!!! Wystarczy,że znajdziecie odpowiednie solarium z profesjonalna obsługą!!! Gdzie wma doradzą,zapytają,pomogą!!! Ja już mam swoje solarium,jest nim Sun Line,tam zawsze mi dobrz doradza,nawet robia takim urzadzeniem pomiar skory calkiem za free:)
Gość

Postprzez Gość w Pon Lip 24, 2006 10:22 am

PATI nie masz do konca racji...Słońce świeci dla wszystkch a skoro ktos idzie do solarium to oczekuje swiadomej i kompetentej obslugi a nie tego zeby po wyjsciu cierpiec.Czasy sie zmieniaja kiedys byly inne urzadzenia na ktorych opalano 30 minut.Teraz wystarczy 6 do 8 minut.skad klient ma o tym wiedziec???
Polecam salony Sun Line w Opolu.SATYSFAKCJA GWARANTOWANA!!!
Gość

Postprzez Gość w Sob Lip 29, 2006 12:31 pm

Odradzam Atlanisa!!Kiedy weszlam Panie odrazu mnie zmierzyly z góry na dół i zajmowały sie tylko plotkowaniem,kiedy weszlam do kabiny okazalo sie ze lozko jest brudne,nawet nie przeprosiły....jeszcze krzywo popatrzyly ze zwracam im uwage.Przeciez to jest skandal!!!Nigdy wiecej tam nie pojde!!!
Gość

Postprzez Gość w Sob Lip 29, 2006 12:36 pm

Pati co Ty za bzdury opowiadasz.Ja przyszlam po raz pierwszy w życiu na solarium,pech chcial ze trafilam do Atlantisa...Powiedzialam tym "miłym"paniom ze jestem po raz pierwszy i że nigdy sie na solarium nie opalalam to położyły mnie na 8 min na najmnocniejsze łóżko a wieczorem umierałam...Właśnie widac jaka obsługa jest profesjonalna.TRAGEDIA!!!!! :cry:
Gość

Postprzez admin w Wto Wrz 12, 2006 10:13 pm

Może warto wiedzieć o tym że w dzisiejszych zwariowanych czasach w solarium można spotkać lampy które mają tak dużą moc że potrafią opalać w 3 minuty. Niestety bardzo mało właścicieli o tym wie. Dla wielu jest to nie do przejścia bo jeśli ludzie opalaliby się 3 minuty to co stało by się z utargiem. Co jest ważniejsze kasa czy zdrowie klienta??? Oto jest pytanie.
admin
Site Admin

Postprzez k.niewojt w Pią Gru 29, 2006 9:40 pm

O, przepraszam.
U nas zawsze jest ilość minut dobierana do karnacji. I wiele razy włączamy na 2-3 minuty.
Zresztą dziwny dylemat. Jesli klient poparzy się, to więcej nie wróci i właśnie wtedy tracimy kasę. A nie wtedy gdy przychodzi wiele razy na mniej minut.
k.niewojt

Dołączenie: Czw Gru 28, 2006 5:40 pm
Miejscowość: Warszawa

Postprzez admin w Sob Gru 30, 2006 12:53 am

No tak ale jest spora grupka która twierdzi że jak się nie przypiecze to solarium jest do bani bo nie opala. Ja trace takich klientów na rzecz konkurencji bo nie mam czasami siły tłumaczyć po kilka razy tego samego. Boli mnie trochę że za mało zrobiłem ale na siłę nic nie idzie a klient ma wolny wybór i idzie tam gdzie myśli że lepiej opala. Spala, opala, jara i najlepiej jak piecze!!! Kiedy skończy się ta era bezmyślności!!!
admin
Site Admin

Postprzez k.niewojt w Sob Gru 30, 2006 8:46 am

Oj nie prędko... Wciąż są tanorektycy, którzy w ciągu dnia zaliczają kilka salonów i wciąż są zwolennicy "efektów specjalnych", o których piszesz.
Ale ja u siebie widzę spore efekty "gadania do znudzenia".
Powtarzamy narwanym klientom za każdym razem, na czym polega proces opalania i czym się różni od poparzenia. I na szczęście znakomita większość klientów ma już do nas zaufanie.
I nie ukrywam, że niemal skaczę do góry z radości, gdy proszę o klienta o zmniejszenie ilości minut, a on nie kłóci się ze mną tylko odpowiada, że
nie ma sprawy bo wie, że może mieć do mnie zaufanie.
To buduje.
k.niewojt

Dołączenie: Czw Gru 28, 2006 5:40 pm
Miejscowość: Warszawa

Postprzez sol2000 w Czw Mar 08, 2007 12:23 pm

osoby które kilka razy odwiedzają jednego dnia kilka salonów to mają trochę nie tak w głowie, nawet kilku klientów z tego powodu straciłem, którzy przyznali się że właśnie idą z jednogo solarium, do mojego i potem jeszcze do jednego. Nie potrafią zrozumieć że sami robią sobie krzywdę a wina i tak by spadła na mnie. rozumiem wszystkich którzy tu na tym formu sie wypowiadają. faktycznie są sytuacje kiedy tłumaczy się klientowi że dla niego czas opalania wynosi np:6 min a ten się upiera że pódzie na np:10 a potem są problemy, bo po prostu nei słuchają. Ja czasami podstawiam dokument do podpisania że dana osoba zapoznała się z regulaminen i że zaostła poinformowana o skutkach. Zazwyczaj po tym nie ma problemu. Raz w dniu wymiany lamp przyszła klientka która chciała się położyć na 15 min na nowe lampy. Po długiej rozmowie dostała taki dokument- twierdziłą żę kłamię i że lampy napewno nie są nowe!!! - dokument podpisała, no i poszła na te 15 min. Przy wyjściu stwierdziła że lampy są beznadziejne (new technology max effect) i zapisałą się na następny dzień na 20 min!!! Następnego dnia zadzwonił jej bardzo miły mąż z informacją że żona się pparzyła i prze najbliższe dni się nie pojawi. Teraz ta pani kłania mi sie z daleka na ulicy i nie dyskutuje o ilości minut
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Dołączenie: Pon Sie 21, 2006 1:08 pm
Miejscowość: Szczecin

Postprzez lukaseq1 w Pon Cze 04, 2007 7:26 pm

12 min to nieduzo, wiec niemniej pretensji do kogos!!! Idac na solke ty powinnas pomyslec, bylo sie trzeba spytac czy mocne czy nie, jakie lampy!!! ja rok temu chodzilem na solar nalogowo, prawie co dziennie jak nieszlem to niewiedzialem co mam z soba zrobic!!! powaga :) raz poszlem na solke na 40 min, laska powiedziala ze mnie niepusci bo niemoze a po drogie wygladam jak wegiel, musialem podpisac jakas kartke i dopiero wtedy mnie puscila !!!
Solarium :)
Słonce :(
lukaseq1

Dołączenie: Nie Cze 03, 2007 4:54 pm
Miejscowość: Gliwice

Postprzez sol2000 w Wto Cze 05, 2007 8:43 am

zależy dla kogo, nie patrz proszę przez swój pryzmat
weż też pod uwagę fototyp danej osoby jak i moc urzadzenia

[quote="lukaseq1"]12 min to nieduzo, wiec niemniej pretensji do kogos!!! quote]
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez Asterix w Wto Cze 05, 2007 12:47 pm

lukaseq1 napisał(a): raz poszlem na solke na 40 min, laska powiedziala ze mnie niepusci bo niemoze a po drogie wygladam jak wegiel, musialem podpisac jakas kartke i dopiero wtedy mnie puscila !!!

40 min?? nie wierze :shock: jakie to bylo urzadzenie i jakie lampy?
Asterix

Dołączenie: Śro Mar 07, 2007 4:02 pm

Postprzez sol2000 w Wto Cze 05, 2007 1:07 pm

też nie wierzyłem:)
inna sprawa że część sterownikó na maksa to 30 min można ustawić
chyba że to urządzenie domowe z lampami 80W
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez lukaseq1 w Wto Cze 05, 2007 3:51 pm

Asterix napisał(a):
lukaseq1 napisał(a): raz poszlem na solke na 40 min, laska powiedziala ze mnie niepusci bo niemoze a po drogie wygladam jak wegiel, musialem podpisac jakas kartke i dopiero wtedy mnie puscila !!!

40 min?? nie wierze :shock: jakie to bylo urzadzenie i jakie lampy?

Ergoline 500, lampy 160w 3 miesieczne !!! 2x20 min tzn sie 2 razy bylo wlaczone, tak mi nastawila. Nieradze nikomu tak robic
lukaseq1

Postprzez keval w Wto Cze 05, 2007 4:36 pm

masakara- ja nigdy bym się na cos takiego nie zdecydowal 2x 40 min jednorazowo. Ja rzy dobrych lotach tyle wybieram miesięcznie
....return to innocence....
keval

Dołączenie: Śro Lis 08, 2006 11:55 am
Miejscowość: wlkp.

Postprzez lukaseq1 w Wto Cze 05, 2007 7:03 pm

keval napisał(a):masakara- ja nigdy bym się na cos takiego nie zdecydowal 2x 40 min jednorazowo. Ja rzy dobrych lotach tyle wybieram miesięcznie

2x20 min a nie 2x40 :) Teraz se chodze od 10 do 20 maxymalnie :) Pozdro dla wszystkich Solarków :D
lukaseq1

Postprzez keval w Wto Cze 05, 2007 8:32 pm

sorki mała pomyłka takiej dawki chyba nikt by nie wytrzymał :D ale 20x 20 to i tak dużo
keval

Postprzez sol2000 w Wto Cze 05, 2007 10:16 pm

zastanawiam sie kiedy ludzie zrozumieją że lepiej jest się opalać częściej i na krótszy czas niż iść raz na 20 min
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez Asterix w Śro Cze 06, 2007 10:50 am

Nie no masakra, koles jest niezniszczalny :shock: od razu przypomniala mi sie ta scena z Oszukac Przeznaczenia jak te laski sie spalily... nie ma to jak robic z siebie miesko na grilla :lol:
Asterix

Dołączenie: Śro Mar 07, 2007 4:02 pm

Postprzez sol2000 w Śro Cze 06, 2007 11:24 am

taki Terminator :D
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez lukaseq1 w Śro Cze 06, 2007 7:30 pm

hehehe no dokladnie "oszukac przeznaczenie" wedlug ciebie isc lepiej np we wtorek na 10 min i czwartek czy np tylko we wtorek na 20??
lukaseq1

Postprzez sol2000 w Śro Cze 06, 2007 11:02 pm

nie wiem do kogo było pytanie ale odpowiem, lepiej iśc we wtorek i czwartek po 10 min

a ta scena z Oszukać Przeznaczenie 3 to była totalnie głupia :)
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez keval w Czw Cze 07, 2007 4:04 pm

sol2000 napisał(a):

zgadzam się, a łózka w niej przedpotopowe jakieś
keval

Postprzez sol2000 w Czw Cze 07, 2007 10:22 pm

nie, to były urządzenia domowe (chociaż nie zdążyłem się przyjrzeć) ale tak na 80%

keval napisał(a):
sol2000 napisał(a):

zgadzam się, a łózka w niej przedpotopowe jakieś
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez Zuzia w Czw Lip 05, 2007 2:15 pm

A czy jak Pani nie móei kompletnie nic to oznacza że ,mnie źle obsługuje? Ja przychodzę i mówią co chce a ona wykonuje moje polecenie. Jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na to że to może być źle. Dowidzenia też mówią prawie zawsze.
Zuzia

Dołączenie: Nie Lis 26, 2006 3:24 pm
Miejscowość: Skierniewice

Postprzez admin w Sob Sie 18, 2007 12:57 pm

No to zależy od tego, który raz jestem w salonie. Jeśli jest to setny raz to można Pani wybaczyć, no bo i co ma mówić? Jeśli jets to jednak raz pierwszy, drugi a nawet trzeci to uznałbym to za brak troski o klienta.
admin
Site Admin

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość