Flat rate, czyli płaska stawka.

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Postprzez Girl_in_Solar w Wto Lis 06, 2007 6:15 pm

Dzis czytalam sobie najnowsze wydanie "SOLARIUM" i zaciekawil mnie artykul o plaskiej stawce- (placisz okreslona sume na okreslony czas -> miesiac, a nawet rok! i opalasz sie do woli)... Czy ktos z was czytal ten artykul? Jakie sa Wasze odczucia? jesli nie czytaliscie to polecam fragment w wersji internetowej http://solarium.info.pl/artykuly/index. ... ska-stawka

Ja nie bylabym zwolenniczka czegos takiego..."wszystko w granicach zdrowego rozsadku" 8)
B.I.T.C.H-(B)eautiful.(I)nteligent.(T)alented.(C)hilly.(H)oney
Girl_in_Solar

Dołączenie: Sob Maj 27, 2006 1:52 am
Miejscowość: Legnica->Wrocław->DONCASTER [UK]

Postprzez kowalskixxx w Wto Lis 06, 2007 10:44 pm

Chyba ktoś już podłapał ten temat bo na Allegro można już kupić takie karnety, gość chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co robi, bo pisze że nie ma żadnych ograniczeń w czasie opalania, według mnie trylko zrazi sobie klientów.
kowalskixxx

Dołączenie: Wto Lut 20, 2007 8:34 pm
Miejscowość: łódzkie

Postprzez omega w Pią Lis 09, 2007 9:50 pm

No cóż już niedługo kryzys dotknie solaria ale na tego typu dzialania tez sa sposoby.

Chyba sam bym wykupil taki karnet to ze urzadzenie by pracowalo bez mojego opalania to inna sprawa ale ktos by musial zaplacic za prad i lampy .

Pozdrawiam
omega

Dołączenie: Pią Wrz 29, 2006 1:42 pm

Postprzez kowalskixxx w Pon Lis 12, 2007 8:17 pm

Raczej nie zdecyduję się na wprowadzenie płaskiej stawki, za dużo tu niejasności i możliwości kombinowania, sądzę że rozsądek zwycięży.
kowalskixxx

Dołączenie: Wto Lut 20, 2007 8:34 pm
Miejscowość: łódzkie

Postprzez Kuba w Czw Lis 15, 2007 12:27 am

A dla mnie to ma sens....
Wystarczy dobrze wszystko policzyć,odpowiednio regulamin takiej promocji napisać,pilnować zeby to osoba która wykupiła taki abonament sie opalała i nie odstępowała go osobie trzeciej i... powinno byc ok :)
Pozdrawiam :)
Łóżka są po to żeby opalać..... Salony żeby przynosić zyski...
Kuba

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 12:30 am
Miejscowość: Z nad morza-->Zach.Pom.

Postprzez sol2000 w Nie Lis 25, 2007 1:07 pm

obawiam się, że to nie takie proste :D
pamiętaj, że ludzie to kombinatorzy :)
ja bym się nie zdecydował

Kuba napisał(a):A dla mnie to ma sens....
Wystarczy dobrze wszystko policzyć,odpowiednio regulamin takiej promocji napisać,pilnować zeby to osoba która wykupiła taki abonament sie opalała i nie odstępowała go osobie trzeciej i... powinno byc ok :)
Pozdrawiam :)
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Dołączenie: Pon Sie 21, 2006 1:08 pm
Miejscowość: Szczecin

Postprzez admin w Czw Lis 29, 2007 8:06 pm

A ja w swoich salonach wisna wprowadzę płaską stawkę dla jednego typu urządzenia. Lampy 100W UVB na poziomie 1,4 i czas opalanie wwynikający z pomiaru skóry urządzeniem SkinControl. Dodatkowo komputerowa kartoteka klienta ze zdjęciem osoby który wykupiła taką taryfę w okreslonym miesiącu i specjalna karta z czipem. Jeśli się nie sprawdzi zawsze można po 3 miesiącach wycofać. A jeśli się sprawdzi to będzie to oznaczało że lampy 100W tez moga opalać a współczynniki 3% są do niczego nie potrzebne.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez solar w Wto Gru 11, 2007 9:26 pm

Moim zdaniem jeżeli ktoś wprowadzi płaską stawkę to konkurencja zrobi to samo.I znowu będzie wojna cenowa i brak zdrowego opalania,a z czasem klient będzie chciał jeszcze więcej i to coraz głupszych promocji.Dla małych salonów to bezsens.Przy większej ilości łóżek w salonie taka promocja zrobiona na jednym łóżku przyniesie zyski.Ale gdyby na wszystkie urządzenia wprowadzić płaską stawkę mogą być duże straty.To jest oczywiście tylko moje zdanie.Jestem zdecydowanie przeciw.
solar

Dołączenie: Pią Mar 16, 2007 11:14 am
Miejscowość: augustow

Postprzez admin w Śro Sty 09, 2008 6:57 pm

Powiem więcej na ten temat jak sam wprowadzę. Wszystkie nowe rozwiązania są związane z ryzykiem. Problem w tym cały aby wprowadzając płaską stawkę nie stracić, i tu kłania się w pas ekonomia, marketing i matematyka. Do tego, aby zrobić to dobrze potrzebne są narzędzia i pełna kontrola tego co się robi. STATYSTYKA i BIZNESPLAN to podstawa działania w takiej branży jak solarium. Jesli ktoś robi coś na szybko, jako reakcja na działanie konkurencji to znaczy, że nie potrafi sam myśleć i jeśli wtopi to będzie miał pretensje sam do siebie. Często robimy błąd polegający na decyzjach podejmowanych na podstawie powierzchownej obserwacji konkurencji, nie wiedząc co ona faktycznie miała na myśli.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość