Dlaczego o tym się nie mówi? Negatywne strony opalania!

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Dlaczego o tym się nie mówi? Negatywne strony opalania!

Postprzez Thomas w Pon Maj 16, 2005 9:36 pm

Dlaczego w solarium nie ostrzega się klienta przed negatywnymi skutkami nadmiernego opalania? Czy nie ma takiego przepisu? Proszę o odpowiedź najlepiej z pozycji prawnej. Jestem zaniepokojony tym, że w moim kręgu znajomych nikomu o tym nie mówiono ani przy pierwszej ani przy następnych wizytach. Wygląda na to, że można się opalać do woli i tak często jak się chce.
Thomas

Postprzez gold man w Śro Maj 18, 2005 1:30 am

WSZYSTKO W nadmiarze JEST SZKODLIWE ! NAWET ŚMIECH ...

NATOMIAST WSZYSTKO W umiarze JEST NIESZKODLIWE ...
gold man

Dołączenie: Czw Mar 10, 2005 2:26 am

Postprzez mondo bizzare w Czw Maj 19, 2005 4:50 pm

gold man ma rację !

i jeszcze coś: jeżeli w solarium obsługa nie rozmawia z klientem, to należy poszukać jakiegoś innego slolarium.
mondo bizzare

Dołączenie: Śro Maj 18, 2005 2:05 pm

Postprzez gold man w Pią Maj 20, 2005 2:23 pm

mondo bizzare MA RÓWNIEŻ RACJĘ !

:)
gold man

Dołączenie: Czw Mar 10, 2005 2:26 am

Postprzez admin w Pon Maj 23, 2005 2:40 am

Brawo, wreszczie jakieś wspólne zdanie na jakiś temat, brawo. Oni mają rację i to jaką 100%. Liczą się tylko profesjonalne salony, inne omijajcie z daleka.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez Gość w Wto Cze 07, 2005 6:21 pm

Nie ma takiego przepisu który określałby obowiązek ostrzegania przed skutkami nadmiernych naświetlań, tak jak i nie ma podobnego mówiącego o zgubnych konsekwencjach opychania się czekoladą. Jeśli chcesz dowiedzieć się coś więcej na ten temat to albo wprost zapytaj obsługę na pewno ci odpowie albo poczytaj stosowną literature. ALE SKORO TRAFIŁEŚ na to forum to o tym ostatnim nie trzeba ci pewnie mówić.
Gość

Postprzez Freya w Wto Cze 21, 2005 4:51 pm

Niestety w solariach można spotkać nieprzeszkoloną obsługę, która zamiast interesować się zdrowiem klienta, tylko ich kasuje. Lepiej więc zmienić solarium, niż zostać ich królikiem doświadczalnym. :lol:
Freya

Dołączenie: Czw Cze 16, 2005 2:21 pm

Postprzez Black Man w Śro Cze 22, 2005 11:01 am

Ja tam bym chętnie został króliczkiem doświadczalnym jakiejś miłej pani z obsługi :twisted: Właściwie to mógłbym być nawet pieskiem ;)

Ale tak serio - macie rację. Obsługa powinna interesować się tym, czy klient może się opalać. Niestety - jak kilka solariów w życiu zwiedziłem, tak zapytany zostałem może z raz...
Black Man

Dołączenie: Czw Cze 16, 2005 4:01 pm

Postprzez Philip w Pią Sie 19, 2005 10:37 am

Sa kraje w Europie gdzie jest taki obowiazek. Jest taka tablica w salonie gdzie pisze podobnie jak na papierosach ze opalanie jest szkodliwe. Czy to prawda to nie wiem ale ja to czytam i i tak sie opalam. Dobrze jest jednak opalac sie tam gdzie jest personel bo wtedy moge sie zapytac ile minut moge sie opalac bez ryzyka. Nie wiem jak jest w Polsce bo sie jeszcze nigdy nie opalalem w polskim solarium.
Philip

Dołączenie: Pią Sie 19, 2005 10:11 am

Re: Dlaczego o tym się nie mówi?

Postprzez Gość w Nie Paź 09, 2005 6:22 pm

czy w restauracji kelner ostrzega :" prosze tyle nie jeść bo zaszkodzi"???hehe pozatym w każdym solarium mówia o szkodliwości nadmiernego opalania tylko nie do wszystkich to dociera... zresztą kto nie wie ze solarium szkodzi... :D :?:
Gość

Postprzez admin w Wto Sty 23, 2007 9:46 pm

Solarium nie tylko nie jest szkodliwe ale może być bardzo przydatne. Opalanie niesie ze sobą szereg biopozytywnych efektów. Syteza witaminy D3 to najwazniejszy z nich. Można jeść 8 kilogramów tłustego łososia dziennie albo raz w tygodniu odwiedzić w zimie solarium i jest się z pewnością zdrowszym. Warunkiem jest jednak odwiedzenie profesjonalnego salonu, który nie jest nastawiony tylko na kasę klienta lecz równiez na to aby go opalić nie szkodząc przy okazji jego skórze. Jedno przedwakowanie i już mamy efekty fotostarzenia sie skóry. Zmarszczki itp... kilka przedwakowań lub poparzeń i może przytrafić się nawet coś gorszego niż zmarszczka. Nie chę straszyć nikogo ale apeluje do wszystkich miłośników słońca opalajcie sie ludzie z głową. Efekt nie musi a nawet nie powinien byc widoczny bezpośrednio po pierwszej wizycie. produkcja melaniny trwa 72 godziny i jest potrzebnych kilka opalań w odstępach conajmniej 2 dni.
admin
Site Admin

Postprzez keval w Wto Sty 23, 2007 10:17 pm

Większość ludzi wie że nadmierne opalanie jest szkodliwe,ale na takich forach morały prawią zwykle ci, którzy nigdy na solarium nigdy nie byli. My chodzący na solarium w wiekszośći przypadków wiemy o ryzyku i za "dobre rady" bardzo dziękujemy
....return to innocence....
keval

Dołączenie: Śro Lis 08, 2006 11:55 am
Miejscowość: wlkp.

Postprzez zytah25 w Czw Lut 08, 2007 8:49 pm

Wlasciciele solariow nie ostrzegaja przed skutkami nadmiernego opalania-bo jak zaczęliby to robic to coraz wiecej osob by rezygnowało z usług. A interes dobrze by się nie kręcił. Uczciwy własciciel powinien przestrzegać o wskazaniach i przeciwskazaniach i częstotliwości wizyt w solarium.
Tanoreksja to wkońcu choroba :roll:
zytah25

Dołączenie: Śro Lut 07, 2007 2:44 pm

Postprzez sol2000 w Pią Mar 09, 2007 10:12 am

widze że jednak wszyscy obarczają winą za wszystko właścicieli solariów. Pewnie po części to i prawda, bo niestety nie wszyscy właściciele solariów podchodzą właściewie do sprawy.
Jedna rzecz totaka że w solarium w kabinach powinny wisieć regulaminy opalania oraz przeciwskazania (pomijam już sprawę że 99% Klientów nie ma ochoty zerknąć na te kilka linijek - bo przecież wszystko wiedzą najlepiej). a druga to faktycznie pracownicy solariów powinni jednak zwracać uwagę na to uwagę klienta.
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Dołączenie: Pon Sie 21, 2006 1:08 pm
Miejscowość: Szczecin

Postprzez admin w Czw Mar 22, 2007 1:00 am

Takie regulaminy mozna zamówić sobie w redakcji czasopisma solarium za marne pieniądze. Prenumeratorzy czasopisma SOLARIUM otrzymują nawet 5 sztuk bezpłatnie. Pozyskanie takowej rzeczy nie sprawia więc dużego problemu. tel. 077 423 14 28
admin
Site Admin

Postprzez sol2000 w Czw Mar 22, 2007 12:09 pm

nawet spora część producentó kosmetyków (Soleo, Onyx) dają takie regulaminy bezpłatnie - tzn wraz z zakupem kosmetyków
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez admin w Czw Mar 22, 2007 6:54 pm

No to nie tak całkiem za darmo. Redakcja SOLARIUM rozdaje je po kosztach, a nawet ostatnio wysłała 7 tysięcy z numerem w Polskę.
admin
Site Admin

Postprzez sol2000 w Czw Mar 22, 2007 7:01 pm

to prawda, wszelkie materiały marketingowe są wliczone w ceny produktów
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Postprzez kowalskixxx w Czw Kwi 19, 2007 6:48 pm

Chyba powinniśmy dawać każdemu klientowi do ręki razem z paragonem takie małe ciekawe ulotki, może to zachęciłoby ich do zapoznania się z zasadami bezpiecznego opalania. W tych czasach nie wystarczy wywiesić w kabinie instrukcji z gazety Solarium.
Wnioskuję do Pana MODERATORA o zaprojektowanie takiej uniwersalnej ulotki (zwięzłej i niewielkiej z ciekawą szatą graficzną) którą wszyscy właściciele solariów dbający o klienta mogliby wręczyć swoim klientom.
kowalskixxx

Dołączenie: Wto Lut 20, 2007 8:34 pm
Miejscowość: łódzkie

Postprzez Artur Dokładny w Czw Kwi 19, 2007 10:36 pm

proszę:

 W salonie solaryjnym należy stosować się dokładnie do za¬leceń i rad personelu.*
 Podstawową opaleniznę uzy¬skuje się po ok. 5 - 7 seansach.
 Utrzymanie opalenizny gwa¬rantują 1 - 2 wizyty w tygodniu.
 Do uzupełniania niedoborów witaminy D wystarczą krótkie sesje co 14 dni.

 Nie wolno korzystać z solarium w następujących przypadkach:

 poparzenia i udary termiczne
 przeziębienie
 grypa
 menstruacja
 gorączka
 choroby serca, nadciśnienie
 zażywanie leków (m.in. po¬chodne ibuprofenu, antybioty¬ki (np. doxycyklina), środki hor¬monalne, przeciwdepresyjne)**
 ciąża**
 alergiczne reakcje skóry**
 stany zapalne**

 Nie wolno opalać się częściej niż raz dziennie.
 Czas opalania i rodzaj urzą¬dzenia należy dostosować do fototypu skóry i zaawansowania opalenizny. W przypadku wąt¬pliwości o radę pytać personel salonu.
 Przed opalaniem nie powin¬no się używać perfum. Należy usunąć makijaż oraz zdjąć biżu¬terię i zegarek.***
 Specjalistyczne preparaty do opalania w solarium nanosić na ciało bezpośrednio przed sean¬sem. Nie stosować kosmety¬ków do opalania na słońcu z fil¬trem SPF.

 Na czas opalania założyć oku¬larki ochronne (znajdują się w każdej kabinie). Oczy podczas seansu powinny być zamknięte.
 Przed wyjściem z kabiny sprawdzić dokładnie, czy nie pozostały w niej rzeczy osobi¬ste. Za rzeczy pozostawione w kabinie personel salonu nie odpowiada.****
 Po opalaniu odpocząć kilka minut przed wyjściem na ze¬wnątrz. Uzupełnić utracone podczas seansu płyny, pijąc napoje bezalkoholowe.
 Specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne po opalaniu na¬leży stosować w domu, po ką¬pieli. Można również nawilżyć ciało dowolnym balsamem.
¬
Wyjaśnienia:
* Personel ma prawo odmówić usługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia (kie¬rując do lekarza), nieletnim, nie¬trzeźwym, znajdującym się pod wpływem narkotyków. W przy¬padku rezygnacji z zalecanego czasu opalania Klient jest zobo¬wiązany do podpisania stosow¬nego oświadczenia.
** W niektórych z wymienionych przypadków (np. ciąża) opalanie jest dozwolone, jednak wyłącz¬nie po szczegółowej konsultacji z lekarzem.
*** Składniki niektórych perfum i kosmetyków kolorowych mogą wywoływać uczuleniowe reakcje skóry.
**** W razie jakichkolwiek wąt¬pliwości przedmioty szczególnie cenne można na czas seansu po¬wierzyć osobie obsługującej, któ¬ra przechowa je w bezpiecznym miejscu.
Artur Dokładny
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 10, 2007 7:41 am

Postprzez Artur Dokładny w Czw Kwi 19, 2007 10:38 pm

w moim pliku (doc) wygląda ładniej
w razie zainteresowania prześlę na maila
sam mam ponad 120 osób podpisanych pod takim dokumentem
Artur Dokładny
Moderator

Postprzez Kuba w Czw Kwi 19, 2007 10:45 pm

Ja z chęcią skorzystam. :)
Łóżka są po to żeby opalać..... Salony żeby przynosić zyski...
Kuba

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 12:30 am
Miejscowość: Z nad morza-->Zach.Pom.

Postprzez Artur Dokładny w Czw Kwi 19, 2007 10:47 pm

to proszę przesłać mi swojego maila
Artur Dokładny
Moderator

Postprzez Kuba w Czw Kwi 19, 2007 10:47 pm

Już to zrobiłem... ;P
Łóżka są po to żeby opalać..... Salony żeby przynosić zyski...
Kuba

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 12:30 am
Miejscowość: Z nad morza-->Zach.Pom.

Postprzez kowalskixxx w Sob Kwi 21, 2007 9:00 am

proszę o email z tą ulotką
Z góry dzięki!
kowalskixxx

Postprzez kowalskixxx w Sob Kwi 21, 2007 9:01 am

kowalskixxx

Postprzez kowalskixxx w Pon Kwi 30, 2007 11:15 am

No niestety nie zrozumieliśmy się. Taki format jest za duży, no i szata graficzna małoprzyciągająca dla klientki solarium...
Myślałem raczej o czymś mniejszym o fajnym kształcie, coś jak ulotka promująca kosmetyki solaryjne (np, Soleo, Onyx). Firmy te mają speców od marketingu i oni wiedzą najlepiej co zrobić żeby przyciągało wzrok.
Jest to w Naszym wspólnym interesie żeby edukować społeczeństwo. Czekam na pomysłowość redakcji SOLARIUM :)
kowalskixxx

Postprzez kofaniutka87 w Wto Maj 01, 2007 3:04 pm

Hmm w każdej kabinie powinien być wywieszony regulamin. Ja jestem klientką solarium i nie potrzebuje dostawać jakichś ulotek, skoro te informacje mogę przeczytać za każdym razem będąc w solarium.
Ktoś kto nie ma ochoty czytać regulaminu, nie sądze że przeczyta choćby najładnijeszą ulotkę.
kofaniutka87

Dołączenie: Nie Kwi 22, 2007 3:54 pm

Postprzez admin w Wto Maj 01, 2007 11:57 pm

No sorki, ale takie rzeczy to nawet bezpłatnie rozesłaliśmy do 7000 salonów w naszym kraju. Można je też nabyc po kosztach w redakcji SOLARIUM. www.solarium.info.pl tel. 077 4231428, lub otrzymać 5 sztuk do prenumeraty czasopisma SOLARIUM.
admin
Site Admin

Postprzez kowalskixxx w Czw Maj 03, 2007 8:14 am

No sorki, ale takie rzeczy to nawet bezpłatnie rozesłaliśmy do 7000 salonów w naszym kraju. Można je też nabyc po kosztach w redakcji SOLARIUM. www.solarium.info.pl tel. 077 4231428, lub otrzymać 5 sztuk do prenumeraty czasopisma SOLARIUM.

Nie przeczę że nie, zresztą nawet u mnie wiszą.... Mam prenumeratę, ale ten format jest ciut za duży żeby można było go nazwać ulotką, polecam lekturę ulotek promocyjnych Soleo, Onyx, AG.
W kabinie światło jest specyficzne więc 99% klientów nie czyta informacji, a gdyby dostali coś niewielkiego i kolorowego wraz z paragonem to co najmniej 50% zadałaby sobie troszkę trudu.
Z resztą obserwuję taką tendencję, że rośnie zainteresowanie świadomym opalaniem, klientki zaczynają się dopytywać o różne kwestie i jeśli widzą że obsługa reprezentuje jakiś poziom wiedzy to chętnie słuchają.
Taka ulotka nie może być w formie 10 przykazań, zakazów i nakazów - to na wstępie już odstrasza....
Musi być zatytułowana np. Sposób na suuper opaleniznę!! (wierzcie mi, to chwyta) i zawierać kilka najważniejszych porad (np. opalanie z kosmetykiem, okularki, odstęp 48 godzin, nie stosowanie kosmetyków plażowych itp) Forma przykazań sprawdza się tylko w razie wizyty Pań z Sanepidu.
kowalskixxx

Postprzez sol2000 w Pon Maj 07, 2007 10:57 am

dobry program, dobry komputer i mozna samemu zrobić ulotkę

kowalskixxx napisał(a):

Nie przeczę że nie, zresztą nawet u mnie wiszą.... Mam prenumeratę, ale ten format jest ciut za duży żeby można było go nazwać ulotką, polecam lekturę ulotek promocyjnych Soleo, Onyx, AG.
W kabinie światło jest specyficzne więc 99% klientów nie czyta informacji, a gdyby dostali coś niewielkiego i kolorowego wraz z paragonem to co najmniej 50% zadałaby sobie troszkę trudu.
Z resztą obserwuję taką tendencję, że rośnie zainteresowanie świadomym opalaniem, klientki zaczynają się dopytywać o różne kwestie i jeśli widzą że obsługa reprezentuje jakiś poziom wiedzy to chętnie słuchają.
Taka ulotka nie może być w formie 10 przykazań, zakazów i nakazów - to na wstępie już odstrasza....
Musi być zatytułowana np. Sposób na suuper opaleniznę!! (wierzcie mi, to chwyta) i zawierać kilka najważniejszych porad (np. opalanie z kosmetykiem, okularki, odstęp 48 godzin, nie stosowanie kosmetyków plażowych itp) Forma przykazań sprawdza się tylko w razie wizyty Pań z Sanepidu.
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Re:

Postprzez zonas w Sob Cze 20, 2009 3:25 am

Artur Dokładny napisał(a):proszę:

 W salonie solaryjnym należy stosować się dokładnie do za¬leceń i rad personelu.*
 Podstawową opaleniznę uzy¬skuje się po ok. 5 - 7 seansach.
 Utrzymanie opalenizny gwa¬rantują 1 - 2 wizyty w tygodniu.
 Do uzupełniania niedoborów witaminy D wystarczą krótkie sesje co 14 dni.

 Nie wolno korzystać z solarium w następujących przypadkach:

 poparzenia i udary termiczne
 przeziębienie
 grypa
 menstruacja
 gorączka
 choroby serca, nadciśnienie
 zażywanie leków (m.in. po¬chodne ibuprofenu, antybioty¬ki (np. doxycyklina), środki hor¬monalne, przeciwdepresyjne)**
 ciąża**
 alergiczne reakcje skóry**
 stany zapalne**

 Nie wolno opalać się częściej niż raz dziennie.
 Czas opalania i rodzaj urzą¬dzenia należy dostosować do fototypu skóry i zaawansowania opalenizny. W przypadku wąt¬pliwości o radę pytać personel salonu.
 Przed opalaniem nie powin¬no się używać perfum. Należy usunąć makijaż oraz zdjąć biżu¬terię i zegarek.***
 Specjalistyczne preparaty do opalania w solarium nanosić na ciało bezpośrednio przed sean¬sem. Nie stosować kosmety¬ków do opalania na słońcu z fil¬trem SPF.

 Na czas opalania założyć oku¬larki ochronne (znajdują się w każdej kabinie). Oczy podczas seansu powinny być zamknięte.
 Przed wyjściem z kabiny sprawdzić dokładnie, czy nie pozostały w niej rzeczy osobi¬ste. Za rzeczy pozostawione w kabinie personel salonu nie odpowiada.****
 Po opalaniu odpocząć kilka minut przed wyjściem na ze¬wnątrz. Uzupełnić utracone podczas seansu płyny, pijąc napoje bezalkoholowe.
 Specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne po opalaniu na¬leży stosować w domu, po ką¬pieli. Można również nawilżyć ciało dowolnym balsamem.
¬
Wyjaśnienia:
* Personel ma prawo odmówić usługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia (kie¬rując do lekarza), nieletnim, nie¬trzeźwym, znajdującym się pod wpływem narkotyków. W przy¬padku rezygnacji z zalecanego czasu opalania Klient jest zobo¬wiązany do podpisania stosow¬nego oświadczenia.
** W niektórych z wymienionych przypadków (np. ciąża) opalanie jest dozwolone, jednak wyłącz¬nie po szczegółowej konsultacji z lekarzem.
*** Składniki niektórych perfum i kosmetyków kolorowych mogą wywoływać uczuleniowe reakcje skóry.
**** W razie jakichkolwiek wąt¬pliwości przedmioty szczególnie cenne można na czas seansu po¬wierzyć osobie obsługującej, któ¬ra przechowa je w bezpiecznym miejscu.

Panie Arturze "Dokładny"(nie wiem czy to nick czy nazwisko). Jako iż uczestniczyłem w dużej liczbie szkoleń z opalania (gdzie tematem głównym były kosmetyki o których prawie nic nie zapamiętałem) zapamiętałem kilka rzeczy i teraz razi mnie parę szczegółów.Trochę pracy włożonej - ale merytorycznie kilka rzeczy bym poprawił...
Opalenizna po 5-7 seansach ~ wydaje mi się że nie da rady w fototypie 1 (gdzie ludzie będą mieli tylko rumień) a ktoś po przeczytaniu może żądać tego efektu i w przypadku jego braku - zwrotu pieniędzy.
Opaleniznę gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu ~ Otwarcie mówi się, że nie wolno częściej niż 50 razy w roku!!! Licząc chcąc nie chcąc przypadkowe i celowe opalanie na słońcu średnio raz na 10dni max... Chyba, że chcemy mieć przezwisko "FRYTKA" :)
Specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne po opalaniu na¬leży stosować w domu, po ką¬pieli ~ po pierwsze należy bardzo jasno zaznaczyć, że nie należy brać kąpieli 2 godziny przed i po seansie. Ten podpunkt sugeruje kąpiel po powrocie do domu - co spowoduje rozszerzenie się porów i bardzo negatywne skutki. Po drugie - nie rozumiem dlaczego nie można posmarować się specjalistycznym preparatem pielęgnacyjnym po opalaniu tak jak nazwa wskazuje, po opalaniu, po seansie (np. kosmetyki chłodzące itd.)
Pozdro
zonas

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:28 am

Re: Dlaczego o tym się nie mówi? Negatywne strony opalania!

Postprzez kwoka w Sob Cze 27, 2009 11:55 am

Opalenizna od 5-7 seansow ale to podstawowa opalenizna a nie taka "frytka"Zalezy tez na jakich lampach sie opala i czy-bardzo wazne-nic nie szczypie,nie piecze bo jesli tak to nie dobrze i za kazdym kolejnym razem trzeba zaczynac odpoczatku,oczywiscie takich sytuacji wogole nie powinno byc!!Kremy po opalaniu mozna uzywac po solarium ale bardzo wiele z nich ma witaminy a smarujac sie i pozniej zakladajac ubranie-wycieramy wszystko w nie-takze bardziej sensownie bedzie w domu po kompieli:)A jezeli chodzi o tabliczki informujace to u Nas w salonie nie dosc ze leza na stoliku w poczekalni,wywieszone sa tez na scianie w holu to zadbalismy o to by klient w trakcie przygotowywania do opalania w kabinie tez mogl je przeczytac,czyli wisza tez na scianie w kazdej kabinie,sama je "Stworzyłam"-polecam zrobic krótko,zwięźle i na temat czyli wypisac tak by byly przejrzyste i kazdemu rzucały sie w oczy...Klienci MUSZA wiedziec ze np po tabletkach pochodnych Ibuprofenu nie mozan sie opalac i wystepuje ryzyko osłabniecia-teraz w tych czasach bardzo wiele z Nas łyka tabletki przeciwbólowe i nie zdaje sobie sprawy z ryzyka po nich kontaktu ze słoncem:)Pozdrawiam
SUNMAX
Gdańsk ul.Reźnicka 54/56
tel.500 440 990

ZAPRASZAM!
kwoka

Dołączenie: Czw Wrz 20, 2007 1:25 pm
Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Magika w Sob Cze 27, 2009 11:31 pm

Szczerze mówiąc jako klientka, nie wiedziałam że po środkach z Ibuprofenem nie można się opalać. Jak mam bóle głowy to jakoś nie chodzę na solarium, bo to nie najlepszy pomysł. Myślę że wielu użytkowników solarium nie zna podstawowych zasad. Ale to nie może być wina właścicieli salonów. Wy powinniście czytelnie informować. Taka wasza rola, jeśli komuś nie chce się poświęcić paru minut na przeczytanie regulaminu to już nie wasza sprawa.
Ja chcę się opalać z głową, dlatego staram się stosować do tych wszystkich zaleceń, a bynajmniej mam świadomość co można czego nie. Są klienci chcący uzyskać jak najszybszą opaleniznę za wszelką cenę, nawet kosztem zdrowia, niestety na to nie ma nikt wpływu.
Magika

Dołączenie: Pią Cze 12, 2009 2:41 pm

Postprzez kwoka w Czw Lip 02, 2009 10:33 am

Powiem tak,jezeli wchodzi w ciagu jedna po drugiej 10 osob to nie jestem w stanie wymienic wszystkich przeciwskazan.Tak samo jak lekarz ktory zna podstawowe przeciwdzialania na dany lek swojego pacjenta ale nie wymienia wszystkich wypisujac recepte,ani pani w aptece tez tego nie robi.Po prostu jest ulotka od tego by przeczytac i sie z tym zapoznac.Sa przeciwskazania i sa tez rady,jest tego naprawde bardzo duzo,gdyby kobiety siedzace w solarium mialy powiedziec o wsztkim musialyby chyba karte klienta zalozyc z dokladnoscia do znajomosci lekow jakie bierze klient.To bardzo gleboki temat,mysle ze wystarczy ze sa one wszedzie czytelnie rozmieszczone i jest bardzo wiele chwil w ktorych klient jest sam i z uwagi na dbałosc swojego organizmu winien z własnej woli i obawy o zdrowie przeczytac to...Takie jest moje zdanie...
SUNMAX
Gdańsk ul.Reźnicka 54/56
tel.500 440 990

ZAPRASZAM!
kwoka

Dołączenie: Czw Wrz 20, 2007 1:25 pm
Miejscowość: Gdańsk

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość