Solarium codziennie

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Solarium codziennie

Postprzez Maxi w Wto Maj 17, 2005 5:44 pm

Czy do solarium można chodzić codziennie?
Maxi

Postprzez gold man w Śro Maj 18, 2005 1:28 am

NIE, ZDECYDOWANIE NIE !

NAJWYŻEJ 2 RAZY W TYGODNIU .
gold man

Dołączenie: Czw Mar 10, 2005 2:26 am

Postprzez mondo bizzare w Śro Maj 18, 2005 3:53 pm

Jeżeli ze skórą nie dzieje się nic złego, dobrze toleruje promieniowanie ultrafioletowe (żadnych zaczerwień itp), można chodzić co dwa dni - ale tylko przez krótki czas (np 2 tygodnie).

Codziennie - zdecydowanie nie.
mondo bizzare

Dołączenie: Śro Maj 18, 2005 2:05 pm

Postprzez Alibaba w Pon Cze 27, 2005 3:37 pm

Można ale na seanse 3 minutowe, to daje dobre rezultaty bo fanatastycznie buduje opaleniznę. Najaważniejsze aby urządzenie było dobre i wydzielało odpowiednią ilość promieni typu ultafiolet B. Jest jednak trudno znaleźć takie łóżka bo wszyscy mają TURBO UVA, niedobre się robi jak się patrzy na to przypiekanie jak na piekarniku, ale winni są też sami klienci bo wiedza jak widać nikła i to po obudwu stronach. Gratulacja za portal www.solarium.pl dla tego kto go tworzy, to jest chyba pierwszy krok w dobrą stronę całego sektora opalającego. Pozdrawiam z dalekiego kraju,w którym od kilku lat pracuję. Jak wrócę do Polski to otoworzę profesjonalny salon w którym będzie się opalać na heban i to w sposób jak najbardziej zdrowy. Wiem wiem zdrowe opalanie ma wielu przeciwników ale czy oddychanie jest zdrowe???
Alibaba

Postprzez UNKNOWN w Pon Cze 27, 2005 11:41 pm

BRAWO
ZGADZAM SIE ZE JEST PEWNE ZACOFANIE
ALEEEEEEEE KTO JEST TEMU WINNY ??
NAJBARDZIEJ WKU....... MNIE FAKT JAK PEWNE MEDIA PODNIOSŁY SZUM ŻE SOLARIA SĄ NIEZDROWE BO JAKAŚ NIEDOINFORMOWANA LASKA CO SIĘ OPALAŁA PO 10 MIN DZIENNIE DOSTAŁA RAKA
NIECH ZACZNĄ ŻETELNIE INFORMOWAĆ A NIE SZUKAĆ SENSACJI TYLKO
PRZYŁACZAM SIE DO PODZIEKOWAŃ DLA TWÓRCÓW TEGO FORUM
UNKNOWN

Postprzez admin w Wto Cze 28, 2005 7:31 pm

Nie jestem kimś, kto uważa solarium za nieszkodliwe, bo w rzeczywistości tak nie jest. Promienie UV w nadmiarze zawsze były i będą szkodliwe. Co za dużo to niezdrowo! Ale jedno jest jak do dziś pewne: nikt na świecie nie udowodnił jeszcze nikomu, że solarium przyczyniło się do powstania czerniaka. Ci, co tak mówili to teraz siedzą bardzo cicho, bo opinie po dokonaniu dokładnych badań nie potwierdziły tego zjawiska a wręcz twierdziły odwrotnie. Jedno, co jest pewne jak świat światem promienie UVA wpływają silnie na efekt foto-starzenia się skóry i niszczą jej sprężystość. Dlatego nie warto przesadzać, bo wygląda się, co prawda atrakcyjnie, ale potem przychodzi rozczarowanie większe, bo zmarszczka zmarszczce nie równa a u kobiety to już nie wspomnę, jakiego znaczenia może nabrać. W literaturze fachowej przeczytałem za to, że promieniami UVB leczy się nowotwory, a regularna dawka, UVB poprzez swój fitobiologiczny charakter wpływania na przemiany komórkowe chroni ludzi przed powstawaniem nowotworów. Oczywiście, aby ją otrzymać nie trzeba chodzić do solarium, bo pewnie spacer w słoneczny dzień wystarczy, ale jeśli ktoś nie znajduje na to czasu to może sobie nadrobić wieczorem w solarium, gdzie jak wiadomo słońce nie zachodzi.
Przy okazji dziękuję za słowa uznania dla portalu www.solarium.pl, jesteśmy do waszej dyspozycji.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez Gość w Czw Wrz 22, 2005 6:17 pm

jestem nowa na forum i nie wiem zbytnio gdzie mogłabym o tą rzecz zapytac więc robię to tutaj.
Dopiero od niedawna korzystam z solarium i chciałabym się dowiedziec CZY MIESIĄCZKA JEST PRZECIWSKAZANIEM DO OPALANIA SIĘ W SOLARIUM? a dokładnie to czy (oprócz oczywiście względów higienicznych) są inne które powinnam wziąc pod uwagę przed skorzystaniem z solarium w czasie miesiączki? i
Gość

miesiączka a solar

Postprzez ala w Śro Lut 08, 2006 7:30 pm

Anonymous napisał(a):jestem nowa na forum i nie wiem zbytnio gdzie mogłabym o tą rzecz zapytac więc robię to tutaj.
Dopiero od niedawna korzystam z solarium i chciałabym się dowiedziec CZY MIESIĄCZKA JEST PRZECIWSKAZANIEM DO OPALANIA SIĘ W SOLARIUM? a dokładnie to czy (oprócz oczywiście względów higienicznych) są inne które powinnam wziąc pod uwagę przed skorzystaniem z solarium w czasie miesiączki? i

Podczas miesiączki zmienia się poziom hormonów, co ma wpływ na opalanie. Jeśli zazwyczaj opalasz się 10min. To podczas miesiączki przy tym czasie moźesz się spalić lub wcale się nie opalić.
ala

Postprzez Gość w Czw Maj 04, 2006 4:19 pm

Anonymous napisał(a):jestem nowa na forum i nie wiem zbytnio gdzie mogłabym o tą rzecz zapytac więc robię to tutaj.
Gość

Postprzez admin w Pią Maj 05, 2006 1:12 am

Ludziska, nie zaśmiecajcie innych wątków. Trochę cierpliwości i czasu poświęconego na przeczytanie innych tematów i działów poświęćcie, a całą pewnością znajdziecie odpowiednie miejsce dla takich tematów. Tu nikt ich nie znajdzie, a jeśli to raczej przez przypadek. Dodatkowo dużo lepiej wychodzi się na tym jeśli się jest zarejestrowanym członkiem forum. Wiarygodność jest większa a i ludzie którzy odpowiadają czynią to tym chętniej jeśli widzą kogoś kto zadał sobie tę odrobinę trudu. Podać Nick oraz adres poczty to chyba nie zbyt wiele. Podając emaila można liczyć również na pocztę bezpośrednią z informacjami, które na forum mogą nikogo nie dotyczyć lub być poniekąd nie wskazane lub nawet zabronione (np. reklama). Tak więc proszę przemyśleć wszystkie aspekty i nie decydować się w przyszłości na zadawanie pytań byle gdzie popadnie. Z góry wielkie dzięki! Admin.
admin
Site Admin

Postprzez Słoneczna Milicja Obywat. w Sob Maj 13, 2006 11:17 am

Trochę porządków by sie tu przydało. Tematy się mieszają i powtarzają. Kudzie piszą tak gdzie chcą, nie przestrzegają zasad i logiki. Mandaty trzeba wlepiać za coś takiego. Uszanować pracę trzeba czyjąś. Ktoś mógłby z tym zrobić porządeczek. Może Admin???
Słoneczna Milicja Obywat.

Postprzez admin w Śro Maj 17, 2006 8:11 am

Dziękujemy Milicji Słonecznej za krytykę, którą to bardzo podzielamy. Niestety portal prowadzony jest na zasadach, które można określić jako hobby redaktorów czasopisma SOLARIUM i nie ma nikogo, kto by na etacie sprawdzał codziennie poprawność wpisywania wątków i odpowiedzi. Forum jest niezależnym i kształtowanym przez użytkowników tworem elektronicznym i niestety działa zgodnie z zasadą jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Powtórki wątków, powielanie odpowiedzi to rzecz normalna na forach dyskusyjnych nawet tych sponsorowanych i administrowanych przez administratorów na etatach. Proszę więc wszystkich użytkowników o utrzymanie porządku i czytania wątków zanim dopiszą swoje i powielą pytania czy też problemy. Dziękuję z góry! Admin.
admin
Site Admin

Re: miesiączka a solar

Postprzez Gość w Pon Maj 22, 2006 7:26 pm

ala napisał(a):

Podczas miesiączki zmienia się poziom hormonów, co ma wpływ na opalanie. Jeśli zazwyczaj opalasz się 10min. To podczas miesiączki przy tym czasie moźesz się spalić lub wcale się nie opalić.
:shock:
Gość

Postprzez Gość w Wto Maj 23, 2006 7:41 am

I ponownie temat z nieba w miejscu najmniej wskazanym. Zaloguj się i zrób nowy temat tam gdzie ktoś go będzie widział. Co ma miesiączka z tematem codzinnie w solarium?????
Gość

Postprzez Gość w Nie Cze 04, 2006 6:20 pm

do solarium codziennie chodzic to raczej nie jest zdrowo, no chyba ze ktos szybko potrzebuje sie opalic :)
a co do miesiaczki to slyszalam ze jakas baba nawet umarla od tego ze poszla do solarium z miesiączką mimo tego ze niektorym to wogule nie przeszkadza
Gość

Postprzez Łysy w Czw Sty 11, 2007 11:11 pm

Można chodzić można, ale kto powiedział że trzeba się przy tej okazji codziennie opalać. Pytanie było czy można chodzić do solarium anie opalać! :D
Łysy

Dołączenie: Śro Sty 10, 2007 9:13 pm

Postprzez keval w Pią Sty 12, 2007 1:02 pm

Łysy napisał(a):Można chodzić można, ale kto powiedział że trzeba się przy tej okazji codziennie opalać. Pytanie było czy można chodzić do solarium anie opalać! :D

Ba a niektórzy nawet musza chodzic codziennie .............jezeli pracują na solarium :D
....return to innocence....
keval

Dołączenie: Śro Lis 08, 2006 11:55 am
Miejscowość: wlkp.

Postprzez zytah25 w Czw Lut 08, 2007 9:11 pm

Nie mozna codziennie opalać sie! Trzeba robic przerwy w opalaniu co najmniej jedno dniowe. Można chodzić codziennie ale jeżeli trwa to tylko 1 tydz i seanse są dozowane po kilka minut w zaleznosci od mocy opalającej lamp. Np na mocnym wystarczy na pocz po 5 min. Czyli jak komuś sie spieszy bo jest poniedzialek a potrzeba na sobotę to niech chodzi codziennie po te 5 min.
zytah25

Dołączenie: Śro Lut 07, 2007 2:44 pm

Postprzez sol2000 w Pią Mar 09, 2007 9:42 am

ja natomiast uważam ze powinno się robić najmniej 2-3 dni przerwy między seansami,
Solarium 2000
Cedyńska 4 Szczecin
442 50 73
sol2000

Dołączenie: Pon Sie 21, 2006 1:08 pm
Miejscowość: Szczecin

Re: Solarium codziennie

Postprzez angela w Nie Lis 08, 2009 11:16 pm

no własnie
zawsze mowilam klientkom ze tydzien
sama sobie szkodzilam ?? i mogly przychodzic czesciej??
angela

Dołączenie: Sob Paź 17, 2009 2:58 pm

Postprzez admin w Pią Lut 05, 2010 7:30 pm

Admin jest zapracowany i nie ma czasu porządkować forum, ale mogę kogoś uposażyć w większe prawa, jeśli ma ktoś ochotę na moderowanie to proszę się zgłaszać. Ale proszę o to osoby postronne.
admin
Site Admin

Postprzez Sun4u_pl w Czw Wrz 16, 2010 10:03 pm

Codziennie to chyba lekka przesada. 2-3 razy w tygodniu jak najbardziej tak. Ale to też zależy od wrażliwości Twojej skóry,pamiętaj że co za dużo to nie zdrowo.
Jesteśmy w pełni profesjonalną i doświadczoną firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu solaryjnego na terenie całego kraju oraz zagranicą. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim nowe oraz używane solaria.

www.sun4u.pl
Sun4u_pl

Dołączenie: Sob Sie 28, 2010 11:46 am

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość