Tabletki na opalanie

Pytania, informacje oraz zażalenia dotyczące usług w salonach solarium.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Tabletki na opalanie

Postprzez Gigant w Czw Maj 19, 2005 2:26 pm

Czy u nas w solariach można kupić tabletki na opalanie? No takie co przespieszają opalanie i kolor jest ładniejszy. Jeśli ktoś wie gdzie to bardzo będę dźwięczał za udzielenie odpowiedzi. Najlepiej w okolicach Wrocławia.
Gigant

Dołączenie: Czw Maj 19, 2005 2:23 pm

Postprzez mondo bizzare w Czw Maj 19, 2005 4:43 pm

Takie tabletki można nabyć w aptekach - nazywają się solarin czy jakoś tak. Można również zastosować jakikolwiejk preparat z beta - karotenem, również z apteki. W niektórych solariach można kupić napój bronzage, który pomaga łądniej się opalić.
mondo bizzare

Dołączenie: Śro Maj 18, 2005 2:05 pm

Postprzez J32 w Pią Maj 20, 2005 12:21 am

Bronzege jest super, drogi ale efekt jest zaje... Warto zainwestować. Szłyszałem że na targach kosmetycznych sprzedją go dużo taniej, ale nie wiem gdzie są takie targi.
J32

Postprzez mondo bizzare w Pią Maj 20, 2005 2:49 pm

http://www.vitalas.pl/15/default.asp?pa ... =Onsolbrun

Jeszcze taki link znalazłem jakby ktoś był zainteresowany :) Podejrzewam że sporo takich preparatów jest na rynku
mondo bizzare

Dołączenie: Śro Maj 18, 2005 2:05 pm

Postprzez gold man w Pią Maj 20, 2005 3:09 pm

JA STOSOWAŁEM TABLETKI "Solarin", ALE NIE POLECAM TEGO !

DUŻO LEPSZE EFEKTY ŁADNEJ OPALENIZNY DAJĄ:

1 ) REGULARNE OPALANIE W SOLARIUM ( NIE ZNACZY CZĘSTE ),
2 ) STOSOWANIE KOSMETYKÓW SOLARYJNYCH ( OBOWIĄZKOWO PRZED OPALANIEM ),
3 ) PICIE NATURALNYCH SOKÓW Z BETA-KAROTENEM, np. MARCHEWKOWY "Kubuś" .

8)
gold man

Dołączenie: Czw Mar 10, 2005 2:26 am

tblety na solar

Postprzez daira w Sob Cze 18, 2005 1:08 am

wie ktos moze co to sa za tabletki na solare ktore nie sa na nia przeznaczone tylko podobno sluza na luszczyce . chore ale prawdziwe .chcialabym sie dowiedziec co to za tablety i gdzie je mozna kupic
daira

Re: tblety na solar

Postprzez Gość w Pon Lis 21, 2005 1:39 am

to syf wypalisz sobie skore, zapomnij
Gość

Re: tblety na solar

Postprzez Gość w Pon Kwi 24, 2006 7:54 pm

daira napisał(a):wie ktos moze co to sa za tabletki na solare ktore nie sa na nia przeznaczone tylko podobno sluza na luszczyce . chore ale prawdziwe .chcialabym sie dowiedziec co to za tablety i gdzie je mozna kupic
te tabletki nazywaja sie oxy solaren jkaos tak sa na recepte i mozna kupic je w aptece!sa bardzo dobre stosowalam i polecam.
Gość

Postprzez admin w Czw Kwi 27, 2006 12:21 am

Ja osobiście polecam BrozAge fracuskiej firmy Thalion. Sam stosowałem i daje efekt 100%. Nie wiem ile kosztują wspomniane tabletki i co robią ze skórą, ale wydaje mi się, że uczulają w jakiś sposób skórę. To jest mało bezpieczna metoda nabywania opalenizny. BronzAge jest przystosowany do tego aby go używać w solarium.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez kristan w Pon Paź 01, 2007 6:52 pm

Powtórze post z OPALANIA, ponieważ temat sie powtarza.Moze uratuję czyjąś wątrobe , przy okazji.

dr CLARK -Kuracja zycia str 336
"Odstaw preparaty witaminowe, ponieważ są POWAZNIE zanieczyszczone.To najsmutniejsza, najbardziej dramatyczna część tych wskazówek.W przetestowanych preparatach, ponad 90% popularnych tabletek i kapsułek z witaminami i minerałami skażonych jest solwentami, metalami cięzkimi i lantanowcami.Na dluższą metę, preparaty te wyrządzają wiecej szkod niż pozytku"...
Dzienne zapotrzebowanie na wit A /beta karoten/ w przypadku kobiety to 800mg, mezczyzny 1000.
100 gram soku z marchwi posiada 1380 mg- tylko kto pije 100 gram/min szklanka/.Tu trzeba zaznaczyc ze jest to witamina ,ktora kumuluje sie w naszym organizmie co grozi hiperwitaminozą NISZCZĄCĄ W PERFIDNY I NA WLASNE ZYCZENIE naszą fabrykę- wątrobę !!!!!
Pierwszymi oznakami tej CHOROBY jest przebarwienie skóry dajace zludzenie ,opalenizny, ponieważ nasza skora jest takim "buforem" przyjmującym wszelkie biochemiczne nieprawidłowości.
Zaręczam,ze solarium dawkowane prawidlowo daje samą radosc /wit D3/, piekną opaleniznę, poczucie pewnosci siebie i wiele innych pozytywnych walorow, o czy wiedzą nasze klientki/ci.
PIGUŁY ZAWSZE BYŁY I SĄ BE !!!!!
Jeśli coś robisz,rób dobrze,albo wcale.
kristan

Dołączenie: Pią Kwi 13, 2007 7:09 pm
Miejscowość: SW

Postprzez admin w Pon Paź 15, 2007 6:18 pm

Jednodniowy sok z marchwi to bardzo dobry środek do wspomagania opalania. Polecam proponować do klientom w solarium a nawet sprzedawać w salonach.
admin
Site Admin

Postprzez kristan w Czw Paź 18, 2007 1:10 pm

Jednodniowy, raz w tygodniu jeszcze nikomu nie zaszkodzil, a nawet mógl, pomóc bo :
Najgroźniejsze w skutkach jest przedawkowanie witaminy A.

Podczas gdy niedobór witaminy A powoduje suchość i łuszczenie się skóry, łamliwość włosów i paznokci, pogorszenie wzroku, czasem wręcz tzw. kurzą ślepotę, zahamowanie wzrostu kości, nadmiar tej witaminy jest silnie toksyczny. Przedawkowanie witaminy A, w przeciwieństwie do większości pozostałych witamin oraz prowitaminy A – betakarotenu, jest tym bardziej szkodliwe, że organizm nie potrafi sam się pozbyć jej nadmiaru. Skutkami hiperwitaminozy witaminy A są:
- znaczne osłabienie kości, podatność na złamania oraz bóle w kościach,
- uszkodzenie wątroby,
- wymioty i nudności,
- intensywna utrata włosów,
- zmiana kolorytu skóry oraz jej chorobliwa suchość (np. pękanie skóry w kącikach ust).
Silna „promocja” witaminy A jako antyrakowej, a także ze względu na kluczową rolę, jaką pełni w procesie regeneracji skóry i spowalniania procesów starzenia powoduje, iż wiele osób zwiększa dzienną dawkę tej witaminy. W dłuższym okresie czasu w organizmie może dojść do kumulacji przekraczającej próg toksyczności, co z kolei pociągnie za sobą duży, w przypadku wątroby trwały, uszczerbek na zdrowiu.
Czy warto więc ??? Napewno NIE!!!
kristan

Postprzez admin w Czw Paź 18, 2007 9:56 pm

Wielkie dzięki za tak cenne info. Możemy napisać, o tym coś w czasopiśmie solarium. Jeśli masz ochtę zostać jego autorem lub współautorem to zapraszam do współpracy na rzecz branzy słonecznego wellness. Mamy zamiar do następnego numeru napsać coś o sokach owocowych w solarium. Marchew, jabłko, pomarańcza, burak, seler itp...
www.solarium.info.pl
admin
Site Admin

Postprzez kristan w Pią Paź 19, 2007 11:08 am

Nie , dzięki , aż takich aspiraqcji nie mam- moze kiedyś.
A propo soków,może lepiej nic nie pisać,a już nie pisać w pozytywnym tego slowa znaczeniu.
Bo co chcemy "naprawić" sokiem w naszym organiżmie- w którym miejscu jestesmy zbudowani z soku??
Owoce to fruktoza,a fruktoza to pewne trójglicerydy, to PEWNY CHOLESTEROL!!!! - tak to leci - Biochemia Harpera.
kristan

Postprzez admin w Nie Paź 21, 2007 2:26 pm

Bardzo ciekawe spostrzeżenie! I znowu się czegoś nauczyłem! Tego nie brałem nigdy pod uwagę. Wszyscy przecież mówią jakie to soki i owoce są dobre i jak zdrowe.
admin
Site Admin

Postprzez kristan w Nie Paź 21, 2007 8:49 pm

Fakt, tak mówią. W takim przypadku należy uruchomić naszą przekorną naturę.
Jak "oni" mowią: pij soki- nie pić /organizm to 70%woda, nie sok/
jedz owoce, warzywa - nie jeść
nie jeść jajek - jeść
nie jeść tluszczu - jeść itd..
to tak w skrócie, co wcale nie znaczy ze nie wolno wogóle zjadać produktów zakaznych. Oczywiści mozna zjadać owoce, ale jako dodatki:
nie koszyk truskawek na raz , ale 10-20 dkg w głębokiej smietanie np.- nie kg brzoskwiń, tylko jedna ,góra dwie, nie 2 l pepsi ale 200ml , nie pół bochenka chleba, ale 10 dkg itd ... i już powoli swiąt wygląda bardziej barwnie, prościej, weselej a przedewszystkim zdrowiej.Proste?!- proste!- tylko komu by się chciało- / podsłyszane/ - dziś takie fajne czasy ,ze na wszystkie choroby są lekarstwa ...i bądż tu mądry człowieku lub kandydacie na niego /prof WŁ. Sedlak/
kristan

Postprzez kofaniutka87 w Pon Lis 19, 2007 8:36 pm

Ja przez jakiś czas brałam regularnie tabletki beta-karoten. Nawet nie po to, żeby się szybciej opalić, ale przede wszystkim bezpiecznie. Beta karoten nautralizuje wolne rodniki, chroni przed promieniowaniem UV, spowalnia procesy starzenia się skóry. itp
To wszystko mnie przekonało, nie zauważyłam jednak żebym się jakoś mega szybko opalała. Więc jak ktoś chce bardzo szybkiego efektu to na pewno nie tabletki.
kofaniutka87

Dołączenie: Nie Kwi 22, 2007 3:54 pm

Powróć do Usługi solarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość