Które lampy wybrać?

Pytania techniczne dotyczące sprzętu i osprzętu solaryjnego oraz zjawisk fizycznych.

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Które lampy wybrać?

Postprzez cichy812 w Czw Lip 01, 2010 3:21 pm

Witam,powolutku przymierzam sie do wymiany lamp w dwóch urządzeniach, konkretnie Ergoline 600 oraz Ergoline Avantgarde, chciałbym zapytac znawców tematu oraz osób które testowały owe lamy, które wybrac na obecne chwile?
Pozdrawiam
cichy812

Dołączenie: Wto Lut 10, 2009 5:18 pm

Re: Które lampy wybrać?

Postprzez admin w Pią Lip 02, 2010 8:19 am

Oj, dobre pytanie, ale czy jest na nie dobra i uniwersalna odpowiedź. Jedni powiedzą 0,3 bo pewne, drudzy powiedzą warto zmierzyć, jeszcze inni mówiąc, że nie ma to znaczenia. Jeśli przestrzegasz bezpiecznych czasów opalania to krzywdy nie czynisz, jeśli potrafisz przekonać klienta do dłuższego opalania to zdecydowanie bierz słabsze, bo to dobro obustronne. Lampa 3,3 jest fajna ale 1,4 jest zdecydowanie lepsza i zdrowsza oraz bardziej zbliżona do naturalnego słońca. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat opalania i budowy lamp, zanim podejmie się decyzję dalszego rozwoju firmy. Ja pochodzę z tego gatunku, który woli wiedzieć i rozumieć swoje postępowanie. Kierowanie się reklamą lub marketingiem innych firm nie zawsze wychodzi na zdrowie i często niepotrzebnie komplikuje relacje.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez cichy812 w Pią Wrz 10, 2010 5:11 pm

A co myślicie o takich lampach jak LS PREMIUM VHO-R GOLD EDITION 160 ?

Chce je założyć ale do pewnej decyzji potrzebuje opini osób które znają te lampy z doswiadczenia.

Ewentualnie jeszcze jakies sugestie i porady na temat innych lamp mile widziane, łóżko do ktorych powedrują owe lampy to ERG 600
Pozdrawiam
cichy812

Postprzez Nereusz w Pią Wrz 10, 2010 10:35 pm

Moim skromnym zdaniem to ponoc cos jak magic sun hanaua wiec ok tyle tylko ze to nie spelnia normy 0,3 i tu jest ryzyko kiedy do ciebie zawita
PIH A zaczynaj ganiac calkiem ostro i nic ich nie obchodzi opinia ze mial byc okres przejsciowy itp obowiazuje 0,3 i tyle moze by warto sie zastanowic zeby powoli ;przechodzic na nowa norme tam wybor lamp znacznie mniejszy lezalem na kilku roznic na oko nie widac a miernika nie posiadam
Jedno jest pewne producenic maja bardzo ograniczone pole manewru wiec sadze ze produkty beda roznily sie glownie zywotnoscia a nie moca opalania
Ciekaw jestem ile te lampy maja uva ???? bo nikt nie podaje
Pozdro
Nereusz

Dołączenie: Wto Wrz 29, 2009 10:45 pm

Postprzez cichy812 w Pon Wrz 13, 2010 3:01 pm

Dziś rozmawiałem z pewną osobą i bardzo zachwalała lampy INFINITY R XXXL na długiej elektrodzie, czy słyszeliście o nich? prosze o opinie.

Pozdrawiam
cichy812

Postprzez Nereusz w Czw Wrz 16, 2010 9:34 pm

Tak sie zastanawiam jak sie sprawdzaja lampy 200w w normie 0,3 ,ma ktos jakies doswiadczenia czy jest widoczna roznica w czasie seansu w stosunku do tych samych lamp 160 w
Mam jedno stare ergo w salonie i tak mysle czy by nie przerobic gora na 200watt prosze o opinie '
Dzieki
Nereusz

Postprzez Nereusz w Czw Wrz 16, 2010 9:44 pm

Jeszcz jedno pytanie ile lampy point 3 albo inne w normie maja uva??? bo jakos nikt nie wie:(
Nereusz

Postprzez Nereusz w Czw Wrz 16, 2010 9:44 pm

Jeszcz jedno pytanie ile lampy point 3 albo inne w normie maja uva??? bo jakos nikt nie wie:(
Nereusz

Postprzez Nereusz w Czw Wrz 16, 2010 9:45 pm

Nereusz

Postprzez baxy w Śro Paź 20, 2010 9:17 pm

jakie lampy wybrac w nowej lampie?
prosze o pomoc ktorą polecacie?
baxy

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 6:54 pm

Postprzez zonas w Czw Paź 21, 2010 9:29 am

Więc tak. Pożyczałem kilka mierników i skrzętnie sprawdzałem te lampy. Trochę zajęło, ale jakieś wnioski są.
Nowy point z new technology pokazuje na mierniku uva + uvb ponad 66-68 jednostek (mW/cm^2) i jeszcze takiej lampy nie widziałem. Spadek po 30 godzinach jest rzędu 8-12%. Teraz po 130 godzinach pokazują mi w końcu dokładnie 0,3 albo niżej jeżeli chodzi o normę i ~52-55jednostek a. Na nówkach pokazywały nawet 0,38 na Ergo 700. Jeżeli chodzi natomiast o uvb bo taki miernik też mi wpadł w ręce to tylko ~ 230 jednostek. (skala od 0 do 2000). (uW/cm^2)
Jest to jedyne łóżko jakie mam w tych lampach teraz. Mam za to na większej ilości łóżek Independence i wnioski na szybko do porównania:
uva+b ~ 51 na początek, spadek mniejszy (po 5h ok.6-8%). Normę dużo szybciej spełniły - bo po ok. 15 do 40 godzin. (początek startował od 0,33 - 0,32)
Jeżeli chodzi o b to dwa razy więcej czyli ponad 400 jednostek. Dla porównania lampa mocna (2,8) pokazuje ok. 1400 - 1600 jednostek b. Na najmocniejszych lampach jakie testowałem (np.testowałem 3,6 z sylvani) miernik się zamykał (2000jednostek). Więc coś pokazywał.
Mam też jedno łóżko Hanaua w normie. Pokazuje od razu normę, bo ~0,27. Więc przyjęli praktykę "uniwersalnej lampy" pasującej do każdego łóżka i spełniającego normę w każdym łóżku. Po 120 godzinach uvb na poziomie 290 jednostek, uva ok. 44. Ale to krótka elektroda, więc to chyba i tak dobry wynik.
Reasumując - moje wnioski: tam gdzie wcześniej miałem lampy łagodne - odpowiednikiem będzie point. Tam gdzie miałem normalne - teraz w normie włożyłbym independence.
Jeżeli ktoś ma swoje pomiary - przemyślenia - spostrzeżenia - czekam na dialog.
zonas

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:28 am

Postprzez mario w Czw Paź 21, 2010 12:47 pm

Jak mierzyłeś miernikami?.Chodzi mi o to czy mierzyłeś bezpośrednio przy płycie czy w jakiejś odległosci od nich.
mario

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2008 8:51 am

Postprzez zonas w Czw Paź 21, 2010 1:57 pm

Jeżeli rozgrzejesz łóżko (>4min) zamkniesz kopułę, wsuniesz rękę z miernikiem, nie będziesz trzymał miernika przy samej pleksie, a lampy będą w miarę równomiernie rozłożone - wtedy wynik będzie prawie zawsze taki sam. Szczytowy jest na środku łóżka, w dwóch trzecich wysokości, fotodiodą w górę. I te wartości wam podałem.
zonas

Postprzez Nereusz w Czw Paź 21, 2010 3:44 pm

Naprawde wielkie dzieki Zonas wlasnie to chcialem wiedziec o tym poincie, teraz kolejane pytanie:):)
Co jest mocniejsze ( lepiej opala) lampa independece ,czy opalacz twarzy blue hanaua czy zwykly opalacz 500w ( np a power lub hanau) na epromie
Bardzo jestem ciekaw pomiarow i opini mam jedno w lozko w normie wyjalem opalacze bo mysle ze szkoda kasy i opala super pod warunkiem ze dwa razy dluzej
zastanawia mnie jak to jest z tymi oplaczami jakie rozwiazanie jest najbardziej efektywne wiem ze chlopaki z profi mowia ze blue nie opala ale to nie prawda wiem lezalem trudno jednak tak bez miernika cos powiedziec
A kastrowac drozsze urzadzenia z opalczy twarzy to troche bez sensu o ile samo stosowanie opalczy ma sens w nowej normie ale to juz tmat na inna dyskusje

Czekam na info i z gory dzieki
Nereusz

Postprzez cichy812 w Nie Paź 31, 2010 2:25 pm

Miał ktoś z was styczność z lampami COSMEDICO 9K90 ????, jeśli tak to prosze o stwierdzenie czy warto inwestowac w nie.
Pozdrawiam
cichy812

Postprzez Nereusz w Pon Lis 01, 2010 7:58 pm

Normy nie spelniaja poza tym calkiem faje lagodne lampy tzw brazery duzo uva ponoc bardzo stabilne
Nereusz

Postprzez zonas w Śro Lis 03, 2010 12:36 pm

Kiedyś kupowałem 9k90 od BSS. Lampa była super. Z jednym dużym ALE.
Te robione w Kanadzie, przez Sylvanię były rewelacja. Te w Narwie zwracałem i reklamowałem. Nie wiem czy cokolwiek teraz Sylvania teraz robi w Kanadzie.
Jak poznać? Bardzo prosto. Kanada była pakowana po 24 lampy. Jak przyjeżdżały po 25 - oddawałem. To było ze 3 lata temu...
zonas

Postprzez cichy812 w Śro Lis 03, 2010 8:20 pm

Byłem już prawie zdecydowany na COSMEDICO 9K90, ale dowiedziałem się że nie warto inwestować w ten wyrób,może gdyby był tanszy to jeszcze.... tym razem głownie chodzi mi o lampy BERMUDA 160W 3.3%(do Ergoline 600) , oraz BERMUDA 1000, 160W 2,6% (do Avantgarde), czy ma kto z was doświadczenie z tymi lampami? słyszałem że podobno warto je kupić, dlatego jeszcze chciałbym podpytac tutaj na forum.
Pozdrawiam
cichy812

Postprzez cichy812 w Śro Lis 10, 2010 4:58 pm

Nikt nie ma doświadczenia z tego typu lampami?
cichy812

Postprzez baxy w Wto Lis 16, 2010 7:44 pm

co sadzicie o tej lampie?
Independence 0,3
slyszalem pozytywne opinie
czy beda spelnialy norme w ego500?
czy musze cos przerabiac?
dlawiki mam140w
baxy

Postprzez Nereusz w Sob Lis 20, 2010 9:37 pm

Co sadzicie o lampie independence x6 ?? jest teraz w dobrej cenie
Moze ktos porownac do hanaua magic sun 26 ??? chodzi mi o agresywnosc i poziom uva po zalozeniu do urzadzenia
sprzedawca twierdzi ze to sa identyczne lampy ale smiem watpic
Nereusz

Postprzez zonas w Sob Lis 20, 2010 9:54 pm

X6 nie jest odpowiednikiem hanaua 26. Jeżeli chodzi o agresywność, to jest tak samo. Jeżeli chodzi o UVA, to ma go mniej więcej 10% mniej.(porównując ze starą produkcją Hanau'a z LightTech'a, broń Panie Boże z nową, z którą ma ogromną przewagę). Ale cena jest szokująco zachęcająca. Alternatywnie, jeżeli chcesz dokładnie taką lampę jak Hanau OHM 26 kiedyś - ja już znalazłem. Jest To też Independence, ale B Extream. Minus - cena.
Mam nadzieję, że troszkę pomogłem... ;)
zonas

Postprzez solar w Nie Lis 21, 2010 2:48 am

Independence B Extream na pewno nie odpowiada staremu hanau 2,6 to chyba żarty.Na którymś forum także niektórzy chwalili flame .Gdzie jest jej brąz flame? Podwójny brąz gdzie? Flame według mnie to wielka pomyłka i porażka NT. Do starego hanau 26 dorównuje w pewnym stopnie lampa Excellence Pure 160 niby na technologi NT ,ale naprawdę lepiej, ładniej i dłużej opala.9k90 ta lampa zawsze była dobra i jak ktoś szuka to znajdzie ją z kanady. Nie należy stosować tych samych lamp w każdym łóżku w salonie.Każdy salon powinien mieć lampy pod swoich klientów. Mocne to nie zawsze znaczy dobre. Na 0,3 też można dobrze opalać, pod warunkiem ,że lampa nie ma dużego spadku i te opalanie będzie lepsze niż na Inp. B Ext. po 300 godzinach.
solar

Dołączenie: Pią Mar 16, 2007 11:14 am
Miejscowość: augustow

Postprzez Nereusz w Nie Lis 21, 2010 10:19 am

Z falmow rezygnuje to fakt zostawilem na jednym lokzu bo niektorzy lubia jak szczypie i nie opala:) Co do roznic miedzy starym hanauem a nowym trudno mi sie wypowiedziec bo kiedys mierzylem innym miernikiem teraz ostatnio zonow wrocilem go hanaua zobaczymy u mnie najlepsze solaria na nim opalaja ja kiedys tez tak zdobylem swoich klientow:) wlasciwie to chyba bylem jednym z 1 w miescie z ta lampa
Teaz po wlozeniu na urzadzenie pokazuje okolo 35 uva lampy w normie na tym samym mierniku ponad 50:):)
Zonas ile pokazuje cie uva jesli mierzyles????
dzieki cena powala nie ukrywam 35zl:)ale jesli mialbym przez to slabiej opalac niz na nowym hanale to dziekuje jakby nie bylo to cena llamp to i tak bardzo maly koszt prowadzenia salonu:)
Nereusz

Postprzez Nereusz w Nie Lis 21, 2010 10:34 am

co do lamp excllece pure mam je na tubie 180 w mousz powioedziec ze bardzo lubie te lampy a klienci lubia dopoki sa nowe:) niestety moze to moja opinia ale sa malo agresywne hanau po 500 h ma na mierniku okolo 1 a one po 600 prawie w normie bo 0,4 0,5 :) a uva 30-35 wiec jak nowy hanau:) wiem ze na stojaco lampa krocej wytrzymuje moze to dla tego, wczesniej ich nie mierzylem
pozdro
Nereusz

Postprzez solar w Pon Lis 22, 2010 2:42 am

Do urządzeń stojących nie ma dobrej lampy. Nawet stary Hanau na tubie mi się nie sprawdził.Ale miałem hanau duo ,prawdopodobnie te zwykłe są lepsze.
solar

Dołączenie: Pią Mar 16, 2007 11:14 am
Miejscowość: augustow

Postprzez sun4u w Pon Gru 13, 2010 8:44 pm

na http://cosmedico.pl można zapoznać się z informacjami na temat profesjonalnych lamp do solariów. Można tam znaleźć informacje jak lampy dobrać do solariów nowoczesnych,starszych w tym stojących i leżących. Ważnym kryterium jest to czego oczekuje klient. Czy lampy agresywnej,czy delikatnej,a może to właściciel kreuje jak chce opalać swoich klientów i czy dba o ich kondycję i zdrowie. Chętnym wysyła się tabele techniczne producentów lamp - gdyż te dane często są inne niż krążąca po internecie informacja handlowa. Pod adresem email lampy@cosmedico.pl stały kontakt z doradcami . Na gadu-gadu 2468888 także cenne informacje. Pozdrawiam
www.sun4u.pl - solaria nowe i używane z gwarancją
www.cosmedico.pl - profesjonalne lampy do solariow w tym kolagenowe
gg1914517
sun4u

Dołączenie: Sob Gru 19, 2009 1:23 pm

Postprzez baxy w Wto Gru 21, 2010 10:12 am

witam
czy warto kupic lampy new technology endenpedence 0.3?
jest dobra cena okolo 35 zl?
czy moze cos innego
prosze odpowiedz
czy lampa jest warta tej ceny
baxy

Postprzez Sun4u_pl w Czw Sty 06, 2011 12:22 pm

Nigdy nie używałem tej lampy,ale na forum są opinie na jej temat,wiec powinieneś je poczytac. Cena wydaje sie dobra,a gdzie zamierzasz ją kupic? Możesz zapoznac się również z naszą ofertą,chętnie pomoge podczas wyboru:)
Jesteśmy w pełni profesjonalną i doświadczoną firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu solaryjnego na terenie całego kraju oraz zagranicą. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim nowe oraz używane solaria.

www.sun4u.pl
Sun4u_pl

Dołączenie: Sob Sie 28, 2010 11:46 am

Postprzez zonas w Czw Sty 06, 2011 1:11 pm

Może mniej prywaty, na forum, Panie SPRZEDAWCO...
zonas

Postprzez sun4u w Nie Lis 04, 2012 1:34 pm

Jesli lampy to markowych producentow. Rzeczywiscie od lat sprawdzone na rynku sa i wysoko oceniane lampy Cosmedico 9K90 - teraz jest takze dostepna seria pracujaca zgodnie z norma unijna 0,3 - nazywaja sie Cosmedico 3-9K90 . Oczywiscie ich najwazniejsza konkurencja Heraeus - oferuje porownywalne modele.
Rosnie zainteresowanie lampami kolagenowymi. Tu godnymi polecenia sa glownie : Cosmedico Collagen pro Beauty 160,oczywiscie lampy kolagenowe sa produkowane w innych mocach .Pozdrawiam . Milego opalania.
gg1914517
sun4u

Postprzez sun4u w Nie Lis 04, 2012 1:34 pm

Jesli lampy to markowych producentow. Rzeczywiscie od lat sprawdzone na rynku sa i wysoko oceniane lampy Cosmedico 9K90 - teraz jest takze dostepna seria pracujaca zgodnie z norma unijna 0,3 - nazywaja sie Cosmedico 3-9K90 . Oczywiscie ich najwazniejsza konkurencja Heraeus - oferuje porownywalne modele.
Rosnie zainteresowanie lampami kolagenowymi. Tu godnymi polecenia sa glownie : Cosmedico Collagen pro Beauty 160,oczywiscie lampy kolagenowe sa produkowane w innych mocach .Pozdrawiam . Milego opalania.
gg1914517
sun4u

Powróć do Technika solaryjna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości